Чекліст вуличного фотографа або як фотографувати на дворі
У всіх фотографів-початківців виникає проблема, як поставити модель при зйомці. Завжди виникають якісь нюанси, та й погода вносить свої корективи – не травень місяць – руки вже точно замерзнуть. Для таких випадків я вирішив зробити чекліст – типу короткий список того, якого типу кадри можна познімати.
Німецький фотограф Gwendolyn Kraehenfuss
Може когось це здивує / розсмішить / потішить (потрібне підкреслити), але я думаю, що шпаргалка не перешкодить – це все ж не покрокове керівництво із зазначенням типу «ногу ліву сюди», «руку праву туди» (це було б вже занадто). Ні, це якраз список тем, над якими варто подумати й які варто спробувати реалізувати, використовуючи всю свою фантазію. Отже, 14 пунктів – почнемо!
1. У першу чергу, зйомка по-простому – сидячи / стоячи / лежачи. Тут без коментарів. Пробуємо різні варіанти, не забуваємо про рекомендації.
2. Зйомка з низькою точки ширококутним об’єктивом (звичайний китовий 18мм ЕФР, думаю, теж підійде). Такий ракурс я часто бачив на знімках всяких альтернативних груп – своєрідний стиль.
3. Зйомка з високої точки. Раз знімаємо знизу, пробуємо зняти і зверху. При цьому близько, щоб вже стали помітні диспропорції. Я взагалі називаю такі кадри – кадри в стилі «емо».
4. Використовуємо техніку «low key» – «низький ключ» (фото на чорному фоні) і «high key» – «високий ключ» (фото на білому фоні). Звичайно, для зйомки хлопців більше підходить перший варіант. Ось тут, до речі, велике питання, чи вийде вдень на вулиці зняти таке фото, з якого потім, при постобробці можна зробити знімок в низькому ключі. У будь-якому випадку, пробуємо піти у тінь, вибрати темний фон … ну і т.д.
5. Очі крупним планом. Наближаємося до нашої моделі і знімаємо її очі. Потім можна і аватарку непогану зробити:)
6. Використання малої глибини різкості – виділення деталей. Модель поміщаємо в зону нерізкості, а яку-небудь частину його тіла (руку, стиснуту в кулак, наприклад) – на передній, різкий план.
7. Силует. Без особливих коментарів – шукаємо світлий яскравий фон і знімаємо так, щоб було видно тільки лише силует моделі.
8. «Стокові стрибучі дівчинки». Хто бачив, той мене зрозуміє. Звичайно, трохи приїлося, але для ваших знайомих такий кадр буде, безсумнівно, в новинку.
9. «Фото вслід». Думаю, що портрет – це не тільки людина, яка дивиться прямо на вас, а й взагалі людина в кадрі. Звідки-то і кудись іде … Складно пояснити «на пальцях», тому дивимося ілюстрацію.
Фотограф Mister Key
10. Панорамний портрет. Це як у Сержа Головача. Не просто використання горизонтальній орієнтації в портреті, а цілісна панорама. Правда у Сержа об’єктив спеціальний, але що нам заважає хоча б спробувати.
11. Плівка / чулок на об’єктиві. Ще чув таке називається ванільний ефект. Плівку можна використовувати як фільтр – почепили, далі пару крапельок на плівку (обережніше – мороз на вулиці!), Ну і отримуємо цікавий ефект. Дивимося на Какетосделано.ру
12. Відбитки. Звичайно, при зйомці в приміщенні у нас буде шанс спробувати зняти відображення в дзеркалі. На вулиці помітно складніше, особливо взимку. Можна спробувати використовувати вітрини магазину, хоча це теж із розряду складно здійсненного.
13. «З проведенням». Можна спробувати змусити нашу модель побігати, а ми її тим часом знімемо таким ось чином.
14. «Зум-вибух». Не варто старатися – одного гарного кадру на всю фотосесію цілком достатньо – просто досить специфічний ефект.