Ми переїхали http://zaritskyy.wix.com/foto
//vk.com/phzaritskyy


Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSSГоловна | Статті та афоризми

Меню сайту
Категорії розділу
Фотолюбителям і не тільки [34]
Цікаві факти [68]
Афоризми [4]
Загадки [4]
Корисні поради та вказівки [5]
Історії [9]
Гумор [8]
Здоров'я [8]
Меню
Block title
Пошук
Опитування №2
Чи любити ви фотографувати?
1. Так люблю.
2. 50/50.
3. Ні! Не люблю.
4. Важко відповісти
5. Ще не знаю.
6. Відповіль дам завтра. :-)
Всего ответов: 101
Що саме Ви любите фотографувати?
Всего ответов: 96
...
Статистика
Головна » Статті » Цікаві факти

Цікаві факти про літаки

Частина 1

1. Під час Ангольського протистояння після розколу СРСР для забезпечення нічних польотів літаків МіГ-23 на авіабазі Саурімо в зв'язку з відсутністю освітлення використовували жерстяні банки, заповнених всіляким пальним, які запалювались 10 хв. до вильоту і за 15 хв. до приземлення літака (ів).


2. Перший повітроплавальний корпус був сформований в Америці 1 жовтня 1861 р., що виконували завдання з розвідки та коригували артилерійський вогонь. В їх склад входило п'ять повітряних куль та 50 людей.

3. Дещо містичний наліт мають всі три катастрофи літака Ан-140. Катастрофи біля Ісфахану (Іран) в 2002 р. і біля Баку в 2005 р. відбулися 23 грудня. А в 2009 році третя катастрофа Ан-140 трапилась також біля м. Ісфахан. Льотчики дуже забобонні. Ось і не вір їм після цього.

4. Фігура вищого пілотажу «Дзвін» (літаки вертикально піднімались вверх. Досягали нульової швидкості, в якусь мить завмирали, а потім починали спускались вниз хвостами, повільно опускаючи хвости до низу, щоб перейти в горизонтальний політ), яку використовували пілоти «Українських соколів», мали практичнее бойове використання. Радари не фіксують об'єкти з нульовою швидкістю.

5. Стрій, в якому літала шістка пілотажної групи «Українських соколів», також мав військове призначення. Під час польоту на екрані радарів шість літаків виглядали як один.

6. Першим літальним апаратом можна вважати повітряного змія, якого сконструювали в 4 столітті до нашої ери.

7. У 1938 му році Сталіним було запропоновано льотчику Валерію Чкалову очолити НКВС. Хто знає, що б було, якби він погодився. Можливо, в пам'яті він тоді залишився б як антигерой.

8. Фігурки, знайдені близько 1500 років тому в ряді країн Південної Америки, разюче нагадують літаки. Коли авіамоделісти виготовили збільшені їх копії, приэднали до них моторчики, то "літачки" показали прекрасні аеродинамічні характеристики.


Частина 2


1. Їжа здається менш солоною і солодкою при високому рівні шуму. Яке це відношення має до авіації? А ви спробуйте поробувати одну й ту саму їжу під час польоту і в спокійній домашній обстановці.



2. Виявляється, що при стрибках з літака у американських десантників є традиція викрикувати слово "Джеронімо!". Це пішло від індійця Джеронімо, який славився своєю відвагою і невловимістю, був справжньою проблемою для американської та мексиканської армійю в другій половині 19 сторіччя. В фільмі, знятому про нього в 1939 р.,його головний герой зістрибнув з обрива в річку, викрикуючи при цьому своє ім'я. Цікаво, зараз в кожному другому фільмі хтось кудись стрибає, щось викрикуючи... Кого б зараз обрали хлопці з Америки?

3. При випробувальних польотах воєнних літаків присутність жінки вважається нещастям. Звідки це пішло, невідомо, але факт залишається фактом. Нашу прекрасну стать не пускаються навіть близько до злітної смуги.

4. Відома автомобільна компанія BMW спочатку була створена для виробництва двигунів літаків. Навіть існує припущення, що їхній логотип символізує пропелер, який розсікає синє небо.

5. Так само і компанія Мерседес-Бенц виготовляла, крім машин, двигуни літаків та кораблів. Що і символізує їхній логотип: успіх на воді, в небі і на землі.

6. Виявляється, і гени шакалів корисні. В аеропорту Шереметьєво для пошука вибухівок використовують собак Сулимова (гібрид шакала і собаки), оскільки нюх у шаклів гостріший, ніж у собак.

7.Навряд чи колись так вітали з першим квітням, як французи німців в 1915 р. Над їх табором появився французький літак і скинув бомбу. Коли ж вона приземлилася, то виявилось, що це був м'яч з надписом: "З першим квітням!". Ось що значить, навіть під час війни зберігати почуття гумору.

8. Тльки вісім пілотів зі всього світу мають сертифікат на право посадок в єдиному аеропорту азіатської країни Бутан, оскільки він розташований на висоті 2235 м над рівнем моря.

9. Томас Едісон пробував побудувати вертоліт, який би міг виконувати політ на поросі. Та серії вибухів при випробуванні заставили його зупинитися.

10. Всього в світі було виготовлено більше двохсот монет, які б зображали літаки. СРСР та Україна, які все таки не останні авіаційні держави,не викарбували жодної.


Частина 3


1. Перший реактивний літак, який брав участь в боях, був Me-262, німецької компанії "Мессершмітт". За нетривалий час бойового використання, знищив 427 літаків противника.

2. Перший стрибок з парашутом з літального апарата був здійснений Андре Жако Горнером 22 жовтня 1797 р.

3. Термін "парашут" ввів Луї Себастьян Ленорман в 1783 р. Розшифровується, як "para" - предотвратить и "chute" - падение.

4. Перший реактивний літак Америки - Р-59 "Аерокомет", створений компанією Белл.

5. Перше протистояння в повітрі двох різних типів реактивних літаків відбулося в Кореї між радянськими МіГ-15 та американськими "Сейбрами" F-86.

6. Перший радянський літак з ЖРД називався "Би". При чому заявка була подана в день початку Світової війни. Перший прототип уже був готовий через 35 днів після затвердження проекту. Перший політ відбувся 15 травня 1942 р.

7. Перший проект реактивного двигуна був наданий англійцем Франком Уїтлом, але через недалекоглядність і бюрократизм чиновників реактивний літак Англії здійснив свій перший політ аж 15 травня 1941 р.

8. Перший в світі політ реактивного літака відбувся 30 березня 1941 р. Це був літак німецької компанії "Хейнкель" He-280.

9. Першим літаком з ЖРД, який мав бойове використання, був Ме-163 "Швальбе" компанії "Мессершмітт". Бойове хрещення отримав 28 липня 1944 р.

10. Перший літак з ЖРД був літак компанії "Хейнкель" He-176. Його перший політ відбувся 20 червня 1939 р.



Джерело: http://aviastory.com.ua
Категорія: Цікаві факти | Додав: mustang (16.07.2011)
Переглядів: 1453 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:



Copyright MyCorp © 2024

Безкоштовний хостинг uCoz