Ми переїхали http://zaritskyy.wix.com/foto
//vk.com/phzaritskyy


Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSSГоловна | Статті та афоризми

Меню сайту
Категорії розділу
Фотолюбителям і не тільки [34]
Цікаві факти [68]
Афоризми [4]
Загадки [4]
Корисні поради та вказівки [5]
Історії [9]
Гумор [8]
Здоров'я [8]
Меню
Block title
Пошук
Опитування №2
Чи любити ви фотографувати?
1. Так люблю.
2. 50/50.
3. Ні! Не люблю.
4. Важко відповісти
5. Ще не знаю.
6. Відповіль дам завтра. :-)
Всего ответов: 101
Що саме Ви любите фотографувати?
Всего ответов: 96
...
Статистика
Головна » Статті » Цікаві факти

Цікаві факти про Землю
Атмосфера земної кулі важить 5,3e+15 тонн.

Весна рухається із швидкістю приблизно 50 кілометрів на добу. Це визначено за спостереженнями за суцвіттям окремих рослин.

З нафти можна отримати до мільйона різних хімічних сполук, а з кам’яного вугілля – "тільки” 400 тисяч.

Найпоширенішим на землі мінералом є кварц.

Довжина орбіти, по якій Земля рухається навколо Сонця, в 23 тисячі разів більша довжини екватора Землі.

Самим "мертвим” водоймищем є не Мертве море, а озеро Смерті в Сіцілії, на берегах якого відсутня рослинність, а будь-яку живу істоту в його воді чекає миттєва смерть. З дна озера б’ють два джерела сильно концентрованої кислоти, яка і отруює воду.

Найбільша за площею частина світу – Азія (43,5 млн. кв. км), сама найменша, – Австралія (разом з Океанією близько 9 млн. кв. км).

У Долині смерті, найсухішому і найгарячішому місці на земній кулі, живе понад 15 видів птахів, 40 видів ссавців, 44 види плазунів, 12 видів амфібій, 13 видів риб і 545 видів рослин.

У місті Тегазі (Сахара) зустрічаються будівлі, стіни яких виготовлені із кам’яної солі. Це одне з найсухіших місць на Землі, і тому будинкам не загрожує небезпека розчинитися від дощу.

Місцевість Сен-Мішель в північно-західній Франції двічі на добу стає островом і двічі півостровом. Своєрідне явище обумовлене сильними приливами і відливами в цій частині Атлантичного океану.

Між островами Балі і Ломбок відстань всього 15 миль. Максимальна глибина розділяючої протоки – 341 метр. Проте, не дивлячись на близьке сусідство, на цих двох островах живуть абсолютно різні чотириногі тварини, прісноводні риби і навіть птахи. Як дотепно зауважив один учений, ці острови відрізняються своєю фауною більше, ніж Англія від Японії.

Луна – відбиття повітряної хвилі. Якщо скеля, що відбиває звук, знаходиться від нас на відстані менше 30 м, то луна не виникає. На річці Рейн є місцевість, де луна повторює слово 20 разів.

Кожен знає, що таке гірська хвороба: підйом на високі вершини супроводжується підвищенням кров’яного тиску. Єдине місце на земній кулі, де такої залежності не спостерігається – Північний Тянь-Шань. У жителів його гірських районів тиск нижчий, ніж у мешканців рівнин.

Найбільший вулкан на світі знаходиться на японському острові Кіу-Шіу і називається Асо. Довжина кратера цього вулкана досягає 23 кілометрів, ширина – 14 кілометрів, а глибина – 500 метрів.

Вулкан Ісалько в республіці Сальвадор вивергається через кожних 8 хвилин. За 200 років виверження відбулося більше 12 мільйонів раз.

Японія – класична "країна землетрусів”. В середньому на її території відбувається три землетруси на добу: "На сніданок, обід і вечерю”,– як говорять японці жартома.

У природі існує близько 1330 видів води. Вода розрізняється за походженням (дощова, грунтова, зі свіжого або довго лежачого снігу тощо), по кількості і характеру розчинених в ній речовин. У кубічному сантиметрі морської води міститься 1,5 грама білка і немало інших поживних речовин.

Вчені підрахували, що Атлантичний океан "по поживності” оцінюється в 20 тисяч урожаїв, що збираються за рік на всій суші. Якби всі люди споживали і використовували на корм худобі рослинні ресурси моря і океанів, то їжі було б досить для 290 мільярдів чоловік.

Середня температура поверхні води світового океану рівна 17,4 градусів, тоді як середня температура нижнього шару повітря над світовим океаном рівна 14,4 градуса. Займаючи майже 3/4 поверхні земної кулі, океан служить могутнім і постійно діючим обігрівачем нижніх шарів атмосфери.

Найбільш прозора вода в Саргасовому морі, що розташоване в західній частині Атлантичного океану.

На крихітному острівці Ель-Алакран (поблизу північного побережжя Чилі) водиться більше одного мільйона бакланів, – чайок. Величезні зграї постійно носяться над морем, заглушуючи своїм криком шум океану. Земля острова Кимолос, що входить до групи Кікладських островів що в Егейському морі, складається з мильної речовини, яку жителі острова використовують як мило. Вони миються нею і перуть білизну. Коли йде дощ, острів покривається мильною піною.

Кількість річок, що впадають в Атлантичний океан, значно більша, ніж кількість річок, що впадають в найбільший зі всіх океанів, – Тихий океан. Це пояснюється тим, що уздовж берегів Тихого океану на великій відстані тягнуться високі гори. В результаті цього Тихий океан вбирає в себе води тільки з 20 відсотків площі суші, тоді як Атлантичний і Північний Льодовитий океани збирають в себе води з 53 відсотків всієї суші земної кулі.

Річкові потоки щорічно відносять в моря і океани 16 мільярдів тонн твердих матеріалів у вигляді каменів, різних уламків або розчинених речовин. Якщо все це завантажити в товарні вагони, то утвориться поїзд, який 30 разів опояше земний екватор.

З 70 річок Європи і Азії завдовжки більше 1000 кілометрів 50 протікає по території колишнього Радянського Союзу.

Один берег річки Уралу знаходиться в Європі, інший – в Азії.

Сибірські річки приносять в Льодовитий океан стільки тепла, скільки дало б спалювання 3 мільярдів тонн палива. Коли б не річки, клімат Півночі був би суворішим.

Озеро Байкал по об’єму рівне 94 Азовським морям.

Озеро, наповнене "чорнилом”, є в Алжирі, поблизу Сиді-бель-Аббес. Водою цього озера можна писати на папері. "Чорнило” ніколи не вичерпується, оскільки їх запас постійно поповнюється. Річ у тому, що в цю "природну чорнильницю” впадають дві невеликі річки: води однієї з них багаті солями заліза, а іншої – гуміновими речовинами; вони і утворюють рідину, подібну до штучного чорнила.

На Землі Вікторії (Антарктида) знайдено озеро, вода в якому в 11 разів солоніша морської і може замерзнути тільки при температурі -50 градусів.

Гейзери – гарячі джерела Камчатки виділяють в добу таку кількість тепла, яке еквівалентне 15 млн. кубометрів газу.

Коштовні камені аметисти і опали мають таку ж хімічну формулу, як і річковий пісок, а рубін має формулу білої глини.

На Північному полюсі тепліше, ніж на Південному. Північний полюс знаходиться на рівні моря, Південний – на висоті понад 3 кілометри над рівнем моря. Північний полюс оточений з усіх боків материками, які влітку дають немало тепла; до Північного полюса підходить гілка теплої течії Гольфстрім; Північний полюс освітлюється сонцем майже на тиждень довше, ніж Південний.

За рік з поверхні всієї земної кулі піднімається в атмосферу 511 тисяч кубічних кілометрів води. 411 тисяч кубічних кілометрів піднімається з однією тільки поверхні океану.

Гроза в Єгипті буває всього один раз на 200 років.

Блискавки приносять користь. У своєму "блискавичному” польоті вони встигають вихопити з повітря мільйони тонн азоту, "зв’язати” його і направити в землю. Це безкоштовне добриво збагачує ґрунт.

Більше половини населення земної кулі ніколи не бачила снігу.

Виявляється, лід неоднаково холодний. Є дуже холодний лід, з температурою близько -60 градусів. Це лід деяких антарктичних льодовиків. Набагато тепліший лід гренландських льодовиків. Його температура приблизно дорівнює -28 градусів. Зовсім "теплий” лід (з температурою близько 0 градусів) лежить на вершинах Альп і Скандинавських гір.

Кількість води, "законсервованої” в льодовиках земної кулі, в 50 разів менша, ніж вся маса океанських вод. Але якби льодовики розтанули, то рівень світового океану підвищився б на 800 метрів.

Два-три айсберги середньої величини містять в собі масу води, яка дорівнює річному стоку Волги – 252 кубічних кілометра.

В Сахарі щорічно спостерігається близько 160 тисяч міражів. Вони бувають стабільними і блукаючими, вертикальними і горизонтальними. Складені навіть спеціальні карти караванних шляхів з відміткою місць, де зазвичай спостерігаються міражі. На цих картах вказано, де з’являються колодязі, оазиси, пальмові гаї, гірські ланцюги. Жертвами міражів особливо часто виявляються каравани в пустелі Орг-ер-Раві. Перед людьми на відстані двох-трьох кілометрів постають оазиси, до яких насправді не менше семисот кілометрів.




Джерело: http://budschool.at.ua
Категорія: Цікаві факти | Додав: Zaritskyy (22.10.2010)
Переглядів: 971 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:



Copyright MyCorp © 2024

Безкоштовний хостинг uCoz