Ми переїхали http://zaritskyy.wix.com/foto
//vk.com/phzaritskyy


Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSSГоловна | Статті та афоризми

Меню сайту
Категорії розділу
Фотолюбителям і не тільки [34]
Цікаві факти [68]
Афоризми [4]
Загадки [4]
Корисні поради та вказівки [5]
Історії [9]
Гумор [8]
Здоров'я [8]
Меню
Block title
Пошук
Опитування №2
Чи любити ви фотографувати?
1. Так люблю.
2. 50/50.
3. Ні! Не люблю.
4. Важко відповісти
5. Ще не знаю.
6. Відповіль дам завтра. :-)
Всего ответов: 101
Що саме Ви любите фотографувати?
Всего ответов: 96
...
Статистика
Головна » Статті » Цікаві факти

Цікаво про 25-й кадр
У США епідемія масового божевілля під умовною назвою «25-й кадр» почалася в 1957 році, коли безробітний Джеймс Вікарі заявив про новий чудовому відкриття в психології. Виявляється, людиною можна керувати за допомогою підпорогової впливів! Тобто таких впливів, які людина розумом не усвідомлює, в силу слабкості або короткочасності сигналу, але хитрим підсвідомістю ці сигнали уловлюються і потім дають несподівані сходи.

Наприклад …
Швидкість руху кіноплівки 24 кадру в секунду. Стало бути, тривалість одного кадру – одна двадцять четверта частка секунди. Це надто малий час, щоб людина могла один кадр усвідомлено побачити.

В іншому випадку замість безперервного руху в кіно він би бачив тільки мелькання окремих кадрів, відокремлених один від одного чорної міжкадровий смужкою.

І якщо тепер, стверджував Вікарі, вставити в кінострічку через кожні 24 кадру один зайвий, 25-й кадр з написом «Пийте колу!», Наприклад, то людина після сеансу неодмінно кинеться пити колу.

Бо хоча його свідомість нічого і не помітило з-за швидкості миготіння кадрів, але підсвідомість все відстежило і владно направить людини до автомата з продажу газованої води.

Бульварна преса відразу ж підхопила це «відкриття» і почала переінакшувати його під таким кутом: «людини з допомогою таємних сигналів можна запрограмувати на вбивство».

А серйозні фірми після того, як сенсацію роздули газети, стали обсипати винахідника грошима. Поки відкриття було на слуху, Вікарі за свої лекції та консультації вдалося осадити більше 20 мільйонів доларів.

Зараз вже складно сказати, чи був Вікарі простим шахраєм чи чесним божевільним, але факт залишається фактом: в одну мить він опинився на коні – захоплюються, як діти, американці тільки й говорили, що про 25-му кадрі.

Вікарі вдалося придумати для газетярів красиве порівняння – в той час якраз входив у моду новий радіодіапазон – FM, ось Вікарі і назвав своє підсвідоме (сублімінальное) вплив «новим діапазоном в людському сприйнятті, типу FM-діапазону в радіомовленні».

Чим же підтверджував пан Вікарі своє відкриття? Ну, наприклад, наступним експериментом. Вікарі заявив громадськості, що в містечку Форт Лі він за півтора місяці провів на 46 тисячах відвідувачів кінотеатру досвід з сублімінальному впливу. Глядачам показували дуже популярний тоді фільм «Пікнік» з двома сублімінальнимі рекламними вставками. Одна вставка закликала глядачів пити кока-колу, інша – є поп-корн. За словами Вікарі, це призвело до зростання споживання коли на 18,1% і поп-корну – на 57,5%. Десяті частки у відсотках переконували …

Вікарі також заявив, що подав заявку на винахід спеціальної проекційної апаратури, і щасливі будуть ті виробники які нею скористаються. (Згодом в патентних бюро Америки його заявка так і не була знайдена.)
Америка була розбурхана.

Якщо можна змушувати людей проти їхньої волі купувати те, що вони купувати не хочуть, то ж точно також можна змусити їх і голосувати за неугодного кандидата на виборах! Це було вже як то страшнувато …

І не тільки Америка відчувала сублімінальний дискомфорт. Канада, Австралія, Англії законодавчо заборонили підсвідоме вплив на громадян. У США Федеральна комісія з комунікацій пригрозила електронним засобам масової інформації, що за використання 25-го кадру у них відберуть ліцензію! А в Неваді суддя штату ухвалив, що Перша поправка до Конституції США, що захищає свободу слова, не поширюється на «сублімінальное слово». Тобто просто поставив поза законом на території штату всі підпорогові впливу на нещасних обивателів. У Конгресі США в цей час серйозно обговорювався закон про заборону подпороговой реклами.

Пізніше за все, як це завжди буває, прочухана вчені. І почали намагатися відтворити досліди Вікарі. У них нічого не вийшло. Відтворюваності не було! Канадська радіомовна корпорація провела свій експеримент. У самісінький прайм-тайм, недільним вечором під час популярної програми «Крупним планом» на дуже швидко 352 рази було передано сверхкороткое повідомлення «телефонуй зараз».

Однак кількість дзвінків до програми анітрохи не збільшилася в порівнянні із звичайним. Після програми глядачів попросили вгадати, про що було підсвідоме повідомлення. Редакція отримала більше 500 листів – не вгадав ніхто, зате багато чули про кока-колу і поп-корн канадські громадяни справно писали, що під час програми вони відчули зовнішній вплив на підсвідомість, чому їм весь час хотілося їсти або пити.

Тим часом якийсь студент психологічного факультету з Нью-Йорка Стюарт Роджерс вирішив зробити семестровий доповідь про відкриття Вікарі. Він відправився в містечко Форт Лі, де Вікарі проводив свій експеримент з глядачами. І виявив в цьому місті крихітний кінотеатр, який при всьому бажанні не міг пропустити за півтора місяці сорок з гаком тисяч глядачів. А менеджер цього кінотеатру нічого не знав про нібито проводиться в його закладі психологічному експерименті.

Федеральна комісія з комунікацій зажадала від Вікарі публічної демонстрації. Вона відбулася у Вашингтоні. На демонстрації у якості піддослідних були присутні журналісти, конгресмени, урядові чиновники. Досвід повністю провалився.

Тоді Вікарі зробив крок назад і пояснив цей провал тим, що сублімінальное вплив працює не завжди, а тільки тоді, коли збігається з актуальною потребою людини. Наприклад, якщо людина хоче пити, то його можна схилити випити або один напій, або іншої. Але якщо людина демократ, його не змусиш голосувати за республіканців. І вже тим більш методом підсвідомих навіювань неможливо змусити людину кого-небудь убити. (Цього не можна зробити навіть під глибоким гіпнозом, що показали відомі досліди Райкова, багато пізніше проводилися в Росії.)

Так почала заходити зірка авантюриста. Його почали бити по всіх фронтах. Ледве Вікарі заявив репортерам, що його метод «м’якої реклами, що направляє актуальні потреби людей, зможе отримати широке поширення на телебаченні», як виступили американські телевізійники і спростували цю заяву. Вони пояснили публіці, ніж телеекран відрізняється від тієї ганчірки, що висить у кінотеатрі. У телевізійній трубці зображення формує електронний пучок, який оббігає маску ектеаня зсередини, скануючи всі 650 рядків телевізійної розгортки Після чого збуджений шар внутрішньої сторони екрану ще якийсь час за інерцією світиться. Тому технічно неможливо вляпатися в екран занадто короткий сублімінальное повідомлення …

Нарешті, після серії коректно поставлених експериментів, Американська Психологічна Асоціація офіційно спростувала «відкриття» пана Вікарі. Закон про підсвідомій дії в Штатах прийняти так і не встигли …

Через кілька років сам Вікарі в інтерв’ю газеті «Advertising Age» зізнався в обмані.


Джерело: http://chavo.in/
Категорія: Цікаві факти | Додав: mustang (16.07.2011)
Переглядів: 856 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:



Copyright MyCorp © 2024

Безкоштовний хостинг uCoz