Ми переїхали http://zaritskyy.wix.com/foto
//vk.com/phzaritskyy


Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSSГоловна | Статті та афоризми

Меню сайту
Категорії розділу
Фотолюбителям і не тільки [34]
Цікаві факти [68]
Афоризми [4]
Загадки [4]
Корисні поради та вказівки [5]
Історії [9]
Гумор [8]
Здоров'я [8]
Меню
Block title
Пошук
Опитування №2
Чи любити ви фотографувати?
1. Так люблю.
2. 50/50.
3. Ні! Не люблю.
4. Важко відповісти
5. Ще не знаю.
6. Відповіль дам завтра. :-)
Всего ответов: 101
Що саме Ви любите фотографувати?
Всего ответов: 96
...
Статистика
Головна » Статті » Фотолюбителям і не тільки

Експозиція для початківців
Термін «Експозиція» означає кількість світла, що потрапляє на світлочутливий фотоматеріал за певний проміжок часу. Три основних параметри, що впливають на експозицію, – це чутливість, витримка і діафрагма. Більшість сучасних камер, будь то аналогові або цифрові, автоматично контролюють ці три параметри. Деякі компактні камери мають функції ручного контролю, і всі дзеркальні камери надають фотографу можливість повного ручного контролю над усіма параметрами, функціями та налаштуваннями.

Яким чином фотоапарат визначає величину витримки, діафрагми і чутливості? Якщо відповідь на це запитання для вас не настільки очевидно, то не турбуйтеся, ми зможемо розібратися з цим разом. Багато починаючі фотографи вважають питання про експозицію занадто складним для розуміння. Але варто лише розібратися з термінами, і все стає ясним і простим. Зрозумівши суть визначення правильного експозаміру, ви зможете зрозуміти причини появи змазаних, темних або занадто світлих знімків, які так турбують новачків. Ви також зрозумієте, на що здатна ваша фотокамера в різних ситуаціях.


Діафрагма

Для контролю кількості світла, що пропускається через об’єктив, використовується діафрагма. За допомогою діафрагми ви регулюєте величину отвору, створюваного пелюстками в міжлінзовому просторі об’єктива. Чим ширше отвір діафрагми, тим сильніше світловий потік, що проходить через об’єктив, і тим краще фотоапарат підготовлений до складних ситуацій з недостатнім освітленням. Значення діафрагми (f /) завжди представляється десятковим числом, яке зменшується при збільшенні діаметру діафрагми. Наприклад, діаметр діафрагми при значенні f/2.0 більше, ніж при значенні f/2.8.


Вплив діафрагми на ГРИП: f / 5


Вплив діафрагми на ГРИП: f/22

Різні діаметри діафрагми в першу чергу впливають на глибину різко зображуваного простору (ГРИП). При малих діаметрах ГРИП зростає, і всі об’єкти, що потрапили в кадр, зображуються однаково чітко. При великих значеннях весь навколишній світ стає розмитим, збільшуючи акцент на головному об’єкті, що потрапив у фокус.

Камера з меншим значенням діафрагми (великим відносним діаметром, напр. F/8) переважно для роботи в темноті і сутінках неможлива або неприпустима без використання додаткового штучного освітлення. Штатив, безсумнівно, необхідний інструмент для сутінкових і нічних зйомок.

Витримка (час експонування)

Отже, ми розібралися, що, змінюючи діафрагму, можна обмежити величину вхідного світлового потоку. Але фотокамера також контролює і тимчасову тривалість світлового потоку для правильної експозиції, тобто визначає кількість секунд, необхідне при якомусь значенні діафрагми і певної чутливості. При короткій витримці затвор буде відкритий для експонування соті частки секунди, що дозволить камері «заморозити» рух об’єкту зйомки. А при тривалості в секунду всі рухомі об’єкти залишать шлейф в кадрі, що може бути використано як технічний прийом, що підкреслює динаміку того, що відбувається. Витримка, як правило, має дискретні значення: наприклад, при діапазоні від 15с до 1/2000с ці значення складуть ряд: 15с – 8с – 4с – 2с – 1с – 1 / 2 с – 1/4с – 1/8с – 1/16с – 1/30с – 1/45с – 1/90с – 1/160с – 1 / 320 с – 1/500с – 1/1000с – 1/2000с. Однак деякі камери можуть плавно змінювати значення витримок і здатні більш точно встановлювати параметри роботи камери для правильної експозиції.

При одному і тому ж значенні експозиції кількість сполучень витримки і діафрагми може бути більше десятка. Якщо ваше зображення змазано, нечітко або розмито, значить, при зйомці була обрана експопара з довгою витримкою. Щоб позбутися від подібної нечіткості, потрібно встановити більш коротку витримку або розкрити діафрагму.

null

ISO 100   

ISO 400


ISO 800


Світлочутливість (ISO)

Третім параметром у визначенні правильної експозиції є світлочутливість фотоелемента (плівки або сенсора). Значення світлочутливості характеризує здатність фотоелемента сприймати світловий потік. Різні значення ISO припускають: для високої чутливості (ISO 400 і більше одиниць) – коротке експонування фотоелемента, для малої світлочутливості (ISO 100 одиниць і менше) – тривалі витримки, при незмінному значенні діафрагми. У більшості цифрових камер високе значення ISO завжди пов’язане з сильними цифровими шумами, аналогом плівковою зернистості, а часом і зі зниженням точної передачі кольору. Це змушує більш ретельно вибирати правильну світлочутливість.



Джерело: http://slafko.org.ua/
Категорія: Фотолюбителям і не тільки | Додав: mustang (12.03.2011)
Переглядів: 637 | Теги: Експозиція | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:



Copyright MyCorp © 2024

Безкоштовний хостинг uCoz