Ми переїхали http://zaritskyy.wix.com/foto
//vk.com/phzaritskyy


Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSSГоловна | Статті та афоризми

Меню сайту
Категорії розділу
Фотолюбителям і не тільки [34]
Цікаві факти [68]
Афоризми [4]
Загадки [4]
Корисні поради та вказівки [5]
Історії [9]
Гумор [8]
Здоров'я [8]
Меню
Block title
Пошук
Опитування №2
Чи любити ви фотографувати?
1. Так люблю.
2. 50/50.
3. Ні! Не люблю.
4. Важко відповісти
5. Ще не знаю.
6. Відповіль дам завтра. :-)
Всего ответов: 101
Що саме Ви любите фотографувати?
Всего ответов: 96
...
Статистика
Головна » Статті » Фотолюбителям і не тільки

Як вибрати фотоапарат
Як вибрати фотоапарат

Від того, наскільки добре Ви розумієте, навіщо він Вам потрібний, багато в чому залежить правильність вибору фотоапарата і ступінь задоволення покупкою. Зазвичай на таке питання відповідають: щоб можна було родину фотографувати, пейзажі. Так ось - це дозволяє робити будь-який фотоапарат. Інше питання як він це робить!

При виборі фотоапарата варто звернути увагу на їхню класифікацію. Виділяють кілька видів фотоапаратів: ультракомпактні, компактні, ультразуми, дзеркальні. Кожен тип фотоапарату має своє призначення. Розглянемо цей момент при виборі фотоапарата детальніше.

Ультракомпакт

Припустимо, Ви абсолютно не розумієтеся на фотозйомці і фотоапарат Вам потрібний тільки для того, щоб відобразити дні народження, корпоративні вечірки, хрестини і т.д. При цьому Ви плануєте іноді друкувати фотографії 10х15 і переглядати зняте на телевізорі або моніторі. Крім того, Ви не збираєтеся користуватися іншими режимами, крім автоматичного, і не хочете розібратися чому іноді знімки у Вас виходять нечіткими або темними.

У цьому випадку свій вибір варто зупинити на надкомпактних камерах. Як правило, подібні камери не мають можливості змінювати параметри зйомки, але натомість виробники пропонують величезну кількість вбудованих програм для всіляких випадків - портрет, пейзаж, спорт, вечір, ніч, квіти, світанок і т.п. Останнім часом набула розповсюдження функція фокусування по обличчях - в повністю автоматичному режимі це дуже корисна річ, яка врятує більшість Ваші фотографії, які потенційно могли б не вийти. Також спостерігається тенденція до відмови від кнопок і переходу до сенсорних екранів. Крім того, всі камери обов'язково знімають відео. Стандартною стає можливість запису відео високої чіткості з співвідношенням сторін 16:9. Всі виробники надають можливість редагування фотографій і застосування різних ефектів - видалення червоних очей, переклад в чорно-білий режим, сепія та багато іншого прямо на фотоапараті. Також фотоапарат можна буде використовувати як диктофон.

Враховуючи специфіку застосування таких камер ("завжди з собою"), зазвичай їх розміри не перевищують розмірів жіночої долоні. Крім цього, застосування літій-іонних акумуляторів дозволяє зменшити товщину пристрою. У результаті деякі моделі фотоапаратів бувають не більші за мобільний телефон. Особливих успіхів у мініатюризації досягли Casio і Sony (проте і ціна на подібні моделі значно вища).

Відмінності між моделями і марками в цьому класі фототехніки швидше зовнішнє та програмне, ніж технічне. Безумовно, якщо порівнювати моделі різних років, то буде помітний технічний прогрес і загальне поліпшення якості одержуваних зображень, але в моделях одного року різниці практично ніякої - конкуренція не дозволяє не мати у себе того, що є у суперника. Кардинальних покращень, обіцяних рекламою, Ви не помітите, тому вибирайте за зовнішнім виглядом, зручністю використання, комплектації, вартості.

Компакт класичний

Розглянемо випадок, коли Вам потрібен фотоапарат для цілей, описаних вище, але Ви припускаєте, що захочете мати контроль над параметрами зйомки, тому що знаєте, що автомат інколи не справляється. І при цьому хочеться мати максимально компактний пристрій.

Останнє бажання чітко вказує на те, що Вам потрібно звернути увагу на компактні камери, які в отримали народну назву - мильниці, цифромильниці. По суті, це ті ж ультракомпакти, але з деякими відмінностями:

Крім автоматичного режиму і різних сюжетних програм, майже завжди тут присутні ручні режими - повністю ручний, пріоритет витримки, пріоритет діафрагми.
Часто замість літій-іонного акумулятора використовуються звичайні батарейки (або акумулятори) типу АА.
Розмір камер цього класу дещо більше, ніж ультракомпакти, але це не є недоліком, а скоріше перевагою, тому що дозволяє більш зручно розмістити кнопки управління, а також зручніше тримати камеру.
Зазвичай присутній видошукач.
Зустрічаються моделі з поворотним екраном.
Вартість більшості моделей менша, ніж вартість ультракомпактів.


Чому вважається, що якість фотографій у компактних фотоапаратів краща, ніж у ультракомпакт? Багато в чому це пов'язано з об'єктивом. Якщо в ультракомпактів оптичною якістю доводиться жертвувати через розмір фотоапарата(наприклад, в конструкцію не включається додаткова лінза для усунення спотворень), то в компактних камерах таких серйозних обмежень за розміром немає. Крім того, надмалий розмір об'єктива не дозволяє якісно проводити чистку в разі забруднення, а саме забруднення може займати в процентному відношенні більшу частину площі лінзи, що не кращим чином позначається на оптичних властивостях.

Ще важливий момент - фізичний розмір матриці. Велика ймовірність того, що на компактах буде встановлена матриця більшого розміру, ніж на ультракомпактах (однак це потрібно уточнювати для конкретної моделі). Основне правило - чим розмір матриці більший, тим більш якісне зображення виходить у результаті.

Таким чином, вибираючи компактну камеру варто з'ясувати фізичний розмір матриці, що встановлена в ній, тип елементів живлення (виходячи з Ваших побажань) і, знову ж таки, звертайте увагу на зовнішній вигляд, зручність, комплектацію, вартість.

До речі, якщо Ви ведете активний спосіб життя і хочете мати надійну камеру, то у Canon, Pentax і Olympus є в цьому класі водонепроникні моделі, з якими можна навіть пірнати на декілька метрів під воду.

Ультразум, псевдозеркалка

Якщо Ви вирішили придбати камеру, яка дозволить робити якісні фотографії, якщо ви хочете освоїти тонкощі фотографії, якщо хочеться експериментувати з кадром, то варто придивитися до цього класу техніки. Такі камери можна впізнати за збільшеними габаритами (порівнюючи з компактами) і об'єктивами, які не ховаються в корпусі.

У таких фотоапаратах, як правило, використовується матриця більшого розміру, ніж в ультракомпактів, а часто і більша, ніж у звичайних компактів, що різом із більш якісним об'єктивом забезпечує кращу якість фотографій.

Основні особливості таких камер:

Ручні режими зйомки;
Збереження фотографій як у форматі JPEG, так і RAW (внутрішньокамерний формат, який зберігає інформацію із матриці без втрат).
Можливість підключити зовнішній спалах;
Об'єктив з великим діапазоном фокусних відстаней (інакше - кратність зуму, яка у деяких моделях досягає 20х);
Наявність видошукача;
Можливість накрутити на об'єктив фільтр або будь-яку оптичну насадку (у більшості випадків);
Більш потужний вбудований спалах, ніж у звичайних компактах;
Зручний хват, що зменшує рухи камери під час зйомки;
Практично, обов'язкова наявність поворотного екрану.


Ультразуми купуються з метою знімати багато і часто. Варто приділити увагу типу джерел живлення і вирішити, яким чином Вам зручніше забезпечити тривалу роботу фотоапарата без доступу до розетки.

При виборі камери цього класу вже варто звертати увагу не тільки на розмір матриці, але і на об'єктив. Якщо в компактах об'єктиви всі практично однакові (за своїми характеристикам), то серед ультразумів не все так одноманітно. Ось тут і можуть чекати сюрпризи. Всі женуться за кратністю зуму, не розуміючи, що в собі приховує це значення. Основне правило - об'єктив не може забезпечить однакові оптичні характеристики на всьому діапазоні фокусних відстаней. Тому, чим більший зум, тим сильніше буде відрізнятися різкість і ступінь різних викривлень на краях і в центрі діапазону зумування. Виправлення цієї проблеми тягне за собою значне подорожчання об'єктива, що не дозволено для цього класу техніки. З цього випливає, що не варто гнатися за гігантської кратністю зуму, щоб не переплачувати (а зазвичай цим пояснюють велику вартість) за своє розчарування якістю картинки.

Ще один параметр об'єктиву, який потрібно враховувати - світлосила, або значення максимально відкритої діафрагми. Чим вона більше, тим краще.

Також не рекомендуємо купувати фотоапарат цього класу, який не зберігає зображення у форматі RAW.

У деяких ультразумів є одна чудова риса - ручне зумування. На об'єктиві знаходиться спеціальне кільце, обертаючи яке рукою, Ви будете змінювати фокусну відстань. По-перше це завжди швидше і точніше, ніж за допомогою електроніки. По-друге з конструкції об'єктива виключається двигун, який споживає багато енергії і до того ж може зламатися.

Подальший вибір зводиться до зовнішнього вигляду, зручності, комплектації, вартості, наявності в продажу додаткових аксесуарів цієї фірми (спалах, насадки на об'єктив і т.п.).

Дзеркальний фотоапарат (дзеркалка)

Багато людей, начитавшись форумів і розумних статей, роблять висновок, що дзеркальна камера - це найбільш якісне зображення, та й взагалі - це круто, тому треба купувати. А фотографія повинна вийти якісною в будь-якому випадку - це ж дзеркалки! Ви помиляєтеся. З таким підходом фотографії у Вас будуть не кращими, ніж зі звичайної мильниці. Зеркалка - це швидше світогляд, а не техніка. Дзеркальний фотоапарат призначений в першу чергу для роботи в ручних режимах. Автоматичний режим в них присутні тільки для того, щоб його купували багаті Буратіно з великими понтами і невмінням знімати і не змогли скласти претензії через невдалі фотографій.

Оскільки основне призначення дзеркальної камери - отримати якісне зображення, то в її конструкції все спрямовано саме на це. По-перше - це матриця. У дзеркальних камерах початкового і середнього рівня вона значно перевершує своїми розмірами матриці розглянутих раніше фотоапаратів, а в професійних дзеркальних камерах вона ще більша і її розмір дорівнює розміру кадру стандартної 35-мм плівки. Також існують камери із ще більшою матрицею (середньоформатні), але їх вартість така, що їх купують лише ті, хто цю статтю читати ніколи не буде. Великий розмір матриці дозволяє дзеркальним фотоапаратам мати не тільки високу еквівалентну чутливість ISO (останні моделі до 100000), але і мати більший контроль над ГРЗП (глибина різкості зображуваного простору). По-друге - це змінна оптика. Вище я вже писав, що на великому діапазоні фокусних відстаней неможливо зробити дешевий компактний об'єктив з хорошими оптичними характеристиками . Змінна оптика знімає цю проблему шляхом додаткових витрат.

Якість - це завжди певні труднощі і висока вартість. Якщо ви зважилися і купили дзеркальний фотоапарат, в комплекті з об'єктивом (так званий kit-об'єктив), то дуже скоро ви виявите, що він не такий вже й хороший (звичайно, бувають виключення або в комплекті йде більш якісна модель), і в цьому сенсі оптика ультразумів частіше буває більш якісною. І тепер перед Вам постане питання придбання хорошої оптики. Добре, якщо ви знімаєте тільки в якомусь одному жанрі, тоді можна обійтися одним об'єктивом. Але якщо ваші інтереси різноманітні - готуйте багато (дуже багато!) грошей. Звичайно, можна трохи заощадити, купуючи об'єктиви сторонніх виробників (Tamron, Sigma, Tokina) або б/у, або взагалі користуватися радянськими через перехідник. Але, спробувавши всі ці варіанти, Ви скоро прийдете до висновку, що така економія не завжди себе виправдовує. Але якщо вже Ви купили хороший об'єктив, то при правильному використанні фотографії будуть виходити чудовими.

Зазвичай в дзеркальний фотоапаратах передбачено живлення двох типів. Основне - від спеціального літій-іонного акумулятора. Однак можна перейти на живлення від пальчикових акумуляторів - для цього доведеться докупити спеціальний батарейний блок(для кожної моделі свій), який приєднується до камери знизу і коштує досить дорого. Але бувають моделі в яких живлення від батарейок типу AA закладено від початку.

Умовно дзеркальні камери ділять на 3 класи: аматорські, напівпрофесійні і професійні. Проте чітко визначити межі і, тим більше, назвати моделі неможливо. До того ж, зазвичай кожна наступна модель за своїми характеристиками приблизно відповідає попередній моделі більш високого класу. При поділі на класи в основному грають роль такі характеристики - розмір матриці, розширення (кількість мегапікселів), ресурс затвору (так-так, цей механічний блок має свій термін служби і може зламатися в найбільш невідповідний момент, а ремонт коштує дуже дорого - найнеприємніше в дзеркальних камерах), швидкість серійної зйомки, механічні характеристики корпусу. Можна назвати ще кілька, але вони не важливі для тих, хто не має навичок зйомки.

За великим рахунком, камери різних марок в одному класі мало чим відрізняються один від одного і при цьому у кожної є якась своя родзинка, якої немає в інших. При виборі дзеркальної камери важливу роль відіграє вибір виробника. Справа в тому, що аксесуари (об'єктиви, спалахи) різних виробників не взаємозамінні. І якщо ви надалі захочете поміняти виробника, то вам доведеться заново збирати весь комплект, а старий кудись дівати. При цьому не можна сказати, що ця марка погана, а ця добра. У всіх є і плюси, і мінуси. Тому єдиним об'єктивним критерієм вибору є доступність і вартість аксесуарів та наявність сервісних центрів. А із суб'єктивного зручність управління, як фотоапарат лежить в руці. За спостереженнями можна сказати, що в України найпростіше оснастити Canon, трохи складніше Nikon, далі Pentax і Samsung. Гірше із комплектацією Sony, Olympus, Sigma, Fuji.

Часто задають питання щодо відео в дзеркальних камерах. З недавніх пір ця можливість почала з'являтися в нових моделях. Однак це поки ще не є стандартом (на початок 2011 року) і наявність цієї функції потрібно уточнювати конкретно по кожній моделі.

Характеристики цифрових фотоапаратів

У питання як вибрати фотоапарат включений і виьбір виробника. Виділяють п'ятірку основних виробників фототехніки: Canon, Nikon, Pentax, Olympus, Sony. Далі слідують Fuji, Panasonic, Casio, Samsung, Sigma. Рідше можна зустріти Kodak, Leica (добре, але дорого), Ricoh, Rekam частіше Ergo і UFO (дешево, але ми поки що не рекомендував би довіряти).

У кожного виробника бувають вдалі і невдалі моделі, тому однозначно говорити, який кращий - це починати чергову війну. Перед покупкою бажано вибрати кілька варіантів і почитати тести та відгуки про них в Інтернеті. Це з великим ступенем вірогідності допоможе Вам зробити правильний вибір.
Фізичний розмір матриці.
Читайте специфікації і беріть ту камеру, у якій матриця більша. Це дозволить Вам зменшити рівень шумів на фотографіях.

Кількість мегапікселів (розширення).
Будь-яка сучасна камера має таку кількістю мегапікселів, яка достатня, щоб надрукувати фотографію розміром 20х30 см, а часто і більше. Гнатися за їх кількістю не слід. Із збільшенням розширення матриці фотоапарата збільшується рівень шумів - на маленьких матриця це проявляється особливо сильно.

Чутливість ISO.
Основна суть - чим більше можливе значення ISO, тим при меншій освітленості Ви зможете знімати. Однак будьте готові, що при зйомці в темряві на фотографії буде певний рівень шумів, якій збільшується, при менших розмірах матриці і чим вищих ISO. Звичайно ця залежність не пряма і дуже умовна - технічний прогрес творить чудеса і кожна нова модель трохи краще, ніж попередня.

Світлосила об'єктиву.
Вибирайте камеру з максимальною світлосилою (для дзеркальних камер це поширюється на об'єктиви, що купуються окремо). Це не гарантія його оптичної якості (не відноситься до змінної оптики), а лише більша ймовірність якісної роботи в більш широкому діапазоні діафрагм. Значення світлосили написано навколо лінзи і виглядає, наприклад, так: "2.8-5.6". Ці числа означають світлосилу на краях діапазону зумування. Чим вони менші, тим краще.

Кратність зуму.
Сам собі по собі цей показник говорить мало про що і ніяк не описує якість зображення, що отримується. Набагато більше скаже діапазон фокусних відстаней (а по суті кутів огляду), який вказується на об'єктиві поруч зі світлосилою. У специфікаціях зазвичай, окрім реальних значень, наводяться еквівалентні фокусні відстані в порівнянні з 35-мм плівкою. Мала фокусна відстань означає, що в кадр потрапить значно більше об'єктів, велика фокусна відстань означає, що в кадр потрапить менше об'єктів, але створюється ефект збільшення.

Цифровий зум.
Рекомендуємо не звертати на нього уваги. При його використанні якість картинки погіршується, тому що просто береться центральна частина кадру і розтягується на повний кадр.

Зумування під час відеозйомки.
Ця функція буває двох видів - доступний тільки цифровий зум і доступний оптичний зум (що зручніше для отримання більш якісного зображення). У цьому плані ультразуми з ручним зумуванням (і останні моделі дзеркальних камер) найкращий варіант.

Стабілізатор зображення.
Дуже корисна функція. Руки тремтять у будь-якої людини, часто зйомку ведуть в русі - саме в таких випадках стабілізатор буває корисним. Стабілізація буває трьох типів: оптична, механічна і електронна. Вважається, що оптична - найякісніша, проте вона ж і найдорожча, тому що це особливість конструкції об'єктива. Якщо в камері є можливість відключати стабілізацію - краще вибрати саме такий варіант. Постійно включена стабілізація досить сильно витрачає заряд акумуляторів.

Наявність видошукача.
Багато хто вважає, що він не потрібен. Я наведу кілька "за": постійно включений дисплей сильно розряджає батареї, зйомка з витягнутих рук при наведенні по дисплею - це додаткова причина нерізких фотографій, на яскравому сонці видошукач - це незамінна річ.

Поворотний дисплей.
Тут все зрозуміло - дуже корисна і зручна функція. Дозволяє знімати в умовах, коли просто фізично неможливо побачити об'єкт зйомки.

Елемент живлення.
Джерела живлення камер бувають такими:

- Спеціальний літій-іонний (літій-полімерний) акумулятор, який використовується тільки в цій моделі або в декількох схожих. Через рік-два, якщо він раптом вийде з ладу, знайти в продажі такий же може виявитися досить проблематично. Переваги - малий час заряду, компактний розмір і маса. Компактні камери з такими акумуляторами коштують зазвичай на 20-40$ дорожче.

- Стандартні пальчикові батарейки розміру АА (2-4 штуки). Ресурс елементів живлення від 5 до 50 кадрів, тому їх поставляють в комплекті тільки для перевірки працездатності камери. У цьому випадку необхідно додатково придбати акумулятори такого типу і зарядний пристрій до них, що може вилитися в 20-80$. Однак такий тип живлення є універсальним і акумулятор, що сів, завжди можна замінити батарейками, купленими в найближчому кіоску. Крім того найбільш ємні акумулятори цього типу дозволяють зробити більше кадрів, ніж літій-іонні батареї(але прогрес не стоїть на місці і не відомо, яка ситуація буде через рік).

У старих моделях, бувало, використовувалис я рідкісні стандартні типи акумуляторів або батарейок. Можливо, є такі моделі і зараз, але зв'язуватися з ними не варто через складнощі придбання.

З усього цього випливає, що якщо Ви багато подорожуєте, особливо далеко від цивілізації, то Вам більше підійдуть пальчикові акумулятори (більший заряд, менша вартість), якщо Ви міський житель і знімаєте мало, то літій-іонний акумулятор буде більш зручний.

Надійність та безпека.
Фотоапарат - досить тендітна річ, підвладна всяким шкідливим впливам. Якщо Ви хочете, щоб він прослужив довго, то звертайте увагу на механічну конструкцію. Якщо корпус металевий, значить як мінімум не трісне при падінні. Також існують моделі створені для роботи в екстремальних умовах. Традиційно Pentax приділяє велику увагу захисту своєї техніки від несприятливих впливів зовнішнього середовища.

Тип пам'яті.
Існує досить багато типів карт пам'яті, а камера призначена зазвичай для роботи з одним або двома. При виборі фотоапарата краще поцікавитися, який тип потрібно і переконатися, що такі картки можна вільно купити і за прийнятною ціною. Наприклад, найбільш поширеними і доступними є карти пам'яті SD. У той же час карти MS (які любить використовувати Sony) не так поширені і коштують дорожче. Крім використання власне в камері, Вам захочеться підключати карти пам'яті до комп'ютера (для більш швидкої і зручної передачі даних у порівнянні з передачею через кабель). Для цього служить спеціальний пристрій - кардрідер, який можна купити в будь-якому комп'ютерному магазині. Але, якщо у Вас ноутбук, то в нього зазвичай вбудований кардридер для карт SD - ось такий приємний момент.

Комплектація.
У залежності від виробника і моделі, може бути різною. Вона завжди описується в інструкції в розділі "Комплектація". Обов'язково повинні бути присутніми паспорт, інструкція, зарядний пристрій (якщо використовується літій-іонний акумулятор), кабель для підключення до комп'ютера, кабель для підключення до телевізора, диск з ПЗ. Також, швидше за все, буде ремінець. Деякі моделі можуть комплектуватися картою пам'яті, чохлом, фоторамкою. Це вже маркетингові заманки виробника.


Джерело: http://mihal-photo.com andr1y.lviv.ua
Категорія: Фотолюбителям і не тільки | Додав: mustang (24.02.2011)
Переглядів: 3561 | Теги: Як вибрати фотоапарат. | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:



Copyright MyCorp © 2024

Безкоштовний хостинг uCoz