Ми переїхали http://zaritskyy.wix.com/foto
//vk.com/phzaritskyy


Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSSГоловна | Статті та афоризми

Меню сайту
Категорії розділу
Фотолюбителям і не тільки [34]
Цікаві факти [68]
Афоризми [4]
Загадки [4]
Корисні поради та вказівки [5]
Історії [9]
Гумор [8]
Здоров'я [8]
Меню
Block title
Пошук
Опитування №2
Чи любити ви фотографувати?
1. Так люблю.
2. 50/50.
3. Ні! Не люблю.
4. Важко відповісти
5. Ще не знаю.
6. Відповіль дам завтра. :-)
Всего ответов: 101
Що саме Ви любите фотографувати?
Всего ответов: 96
...
Статистика
Головна » Статті » Фотолюбителям і не тільки

Як знімати феєрверки та салюти
Напередодні великих свят одним з найкрасивіших сюжетів для зйомки може стати святковий салют або феєрверк. Особливо яскраво ця подія виглядає після заходу сонця, де красиво підсвічується нічне місто, але і без міських будівель, на темному небі, спалахи салюту виглядають дуже незвично і барвисто. Зйомка салютів має деякі відмінності і існують прості прийоми для отримання фото, які дійсно запам’ятовуються і захоплюють дух. Про ці невеликі секрети ми й поговоримо далі в статті.

Перше, і найголовніше, що варто знати – для зйомки фейєрверків обов’язково потрібен штатив. Якщо для фотографії нічного міста було досить нерухомої опори або моноподу, то для салютів без стійкої триноги не обійтися ніяк.

Це прямо пов’язано з першим "секретом” – витримка повинна бути довгою – кілька секунд. Поодинокі вибухи дуже красиві, але глядач, який дивиться на салют, сприймає їх як взаємопов’язані події і не відокремлює один спалах від іншого. На статичній фотографії окремий вибух салюту буде виглядати не особливо яскраво і є ймовірність не зловити повне "розкриття” салюту.


Недостатня витримка (0,6 с.) не дозволила отримати гарну фотографію.

Зазвичай за 3-4 секунди на небі з’являється кілька спалахів салюту, які і потрібно відобразити разом на одній фотографії для отримання насиченого зображення, тому і витримка повинна бути досить довгою що не дозволяє знімати без штатива. Крім цього я рекомендував би використовувати автоспуск, щоб уникнути навіть мінімального ворушіння фотоапарата, хоча це і не обов’язкова вимога.


Кілька спалахів при витримці 2 секунди.

При зйомці салюту потрібно використовувати ручне наведення на різкість і виставляти значення на нескінченність – це допоможе уникнути проблем з автофокусуванням фотоапарата в темряві. Також потрібно вимкнути стабілізатор, при зйомці зі штатива він все одно не потрібен. При виборі формату фотографії перевагу треба віддати зйомці у форматі raw. Звичайно можна спробувати і jpg, але ймовірність помилки автоматики в балансі білого та експозиції дуже висока, а така помилка призведе до необхідності довго виправляти отримані фотографії або взагалі до їх непридатності.


У статті про експозицію у фотографії я розповідав, що вона складається з витримки, чутливості і діафрагми. У нашому випадку витримка досить тривала, про це йшлося вище, а які ж інші параметри? Все досить просто, чутливість ISO повинна бути в межах 200-400 одиниць, щоб уникнути появи зайвого цифрового шуму при тривалій витримці. Причому мінімальне значення тут переважно. Відповідно виходячи з пари витримка-чутливість приблизно і підбирається значення діафрагми. У більшості випадків це f 7.1-11.

Коли діафрагма занадто відкрита, зображення виходить пересвеченние.


Якщо ви побачили на екрані фотоапарата, що картинка виходить занадто світлою, то зменшіть діафрагму або витримку. Причому, якщо діафрагма виставлена на значення, при якому на вашій оптиці виходять самі різкі фотографії, то краще зменшувати витримку. Тут точні значення залежать від інтенсивності феєрверку і наперед їх передбачити не вийде.

Підсумковий рецепт отримання яскравих кадрів салюту або феєрверку виходить наступним:
Штатив + зйомка в raw + діафрагма f7.1-11 + витримка 2-4 секунди + iso 200-400 + автоспуск.


Звичайно не варто сприймати ці рекомендації буквально. Зазвичай салют триває декілька хвилин і завжди є можливість скорегувати налаштування.

У висновку скажу, що не варто турбуватися, якщо щось не вийшло з першого разу. Зйомка феєрверків це зовсім не таке просте заняття, як може здатися на перший погляд. Я, наприклад, свій "кращий” кадр салюту ще не зробив.



Джерело: http://slafko.org.ua/
Категорія: Фотолюбителям і не тільки | Додав: mustang (12.03.2011)
Переглядів: 678 | Теги: Як знімати феєрверки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:



Copyright MyCorp © 2024

Безкоштовний хостинг uCoz