Ми переїхали http://zaritskyy.wix.com/foto
//vk.com/phzaritskyy


Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSSГоловна | Статті та афоризми

Меню сайту
Категорії розділу
Фотолюбителям і не тільки [34]
Цікаві факти [68]
Афоризми [4]
Загадки [4]
Корисні поради та вказівки [5]
Історії [9]
Гумор [8]
Здоров'я [8]
Меню
Block title
Пошук
Опитування №2
Чи любити ви фотографувати?
1. Так люблю.
2. 50/50.
3. Ні! Не люблю.
4. Важко відповісти
5. Ще не знаю.
6. Відповіль дам завтра. :-)
Всего ответов: 101
Що саме Ви любите фотографувати?
Всего ответов: 96
...
Статистика
Головна » Статті » Фотолюбителям і не тільки

Пристрій плівкового фотоапарата.
Пристрій плівкового фотоапарата
Принцип роботи аналогового фотоапарата: світло проходить через діафрагму об'єктиву і, вступаючи в реакцію з хімічними елементами плівки зберігається на плівці. У залежності від налаштування оптики об'єктива, застосування особливих лінз, освітленості і кута спрямованого світла, часу розкриття діафрагми можна отримати різний вигляд зображення на фотографії. Від цього і багатьох інших факторів формується художній стиль фотографії. Звичайно, головним критерієм оцінки фотографії залишається погляд і художній смак фотографа.

Корпус.

Корпус фотоапарата не пропускає світло, має кріплення для об'єктиву і фотоспишкі, зручну форму ручки для захоплення і місце для кріплення до штатива. Всередину корпусу поміщається фотоплівка, яка надійно закрита світлонепропускаючою кришкою.

Фільмовий канал.

У ньому плівка перемотується, зупиняючись на потрібному для зйомці кадрі. Лічильник механічно пов'язаний з фільмовим каналом, при прокрутці якого вказує на кількість знятих кадрів. Існують камери з моторним приводом, які дозволяють робити зйомку через послідовно заданий проміжок часу, а також вести швидкісну зйомку до декількох кадрів в секунду.

Видошукач.

Оптичний об'єктив через яке фотограф бачить в рамці майбутній кадр. Найчастіше має додаткові мітки для визначення положення об'єкта і деякі шкали настроювання підсвічування і контрастності.

Об'єктив.

Об'єктив - потужний оптичний прилад, що складається з декількох лінз, що дозволяє робити зображення на різній відстані зі зміною фокусування. Об'єктиви для професійного фотографування крім лінз складаються ще з дзеркал. Стандартний об'єктив має відстань фокусноокруглене рівне діагоналі кадру, кут 45 градусів. Фокусна відстань ширококутного об'єктиву менше діагоналі кадру служить для зйомки в невеликому просторі, кут до 100 градусів. для віддалених і панорамних об'єктів застосовується телескопічний об'єктив у якого фокусна відстань набагато більше діагоналі кадру.

Діафрагма.

Пристрій регулює яскравість оптичної картинки об'єкта фотографування по відношенню до його яскравості. Найбільшого поширення отримала ірисова діафрагма, у якої світловий отвір утворюється кількома серповидними пелюстками у вигляді дуг, при зйомці пелюстки сходяться чи розходяться, зменшуючи або збільшуючи діаметр світлового отвору.

Затвор.





Затвор фотоапарата прочиняє шторки для потрапляння світла на плівку, потім світло починає діяти на плівку, вступаючи в хімічну реакцію. Від тривалості часткове відкриття затвора залежить експозиція кадру. Так для нічної зйомки ставиться більш тривала витримка, для зйомці на сонці або швидкісний зйомці максимально коротка.

Дальнометр.

Пристрій за допомогою якого фотограф визначає відстань до об'єкта зйомки. нерідко далекомір буває сполучений для зручності з видошукачем.

Кнопка спуску.

Запускає процес фотозйомки що триває не більше секунди. В одну мить спускає затвор, розкриваються пелюстки діафрагми, світло потрапляє на хімічний склад фотоплівки і кадр зображений. У старих плівкових фотоапаратах кнопка спуску заснована на механічному приводі, в більш сучасних фотоапаратах кнопка спуску, як і інші рухомі елементи камери на електроприводі.

Котушка фотоплівки.

Котушка на яку кріпиться фотоплівка всередині корпусу фотоаппарата.По закінчення кадрів на плівці в механічних моделях користувач перемотував фотоплівку в зворотному напрямку в ручну, в більш сучасних фотоапаратах плівка перемотувати після закінчення із допомогою електромоторні приводу, що працює від пальчикових батарейок.

Фотоспалах.

Погана освітленість об'єктів фотозйомки призводить до використання фотоспишки. У професійній зйомці до цього доводиться вдаватися тільки у невідкладно випадках коли немає інших приладів освітлення екранів, ламп. Фотоспишка складається з газорозрядна лампи у вигляді скляної трубки містить газ ксенон. При нагромадженні енергії спалах заряджається, газ у скляній трубці іонізується, потім миттєво розряджається, створюючи яскравий спалах при силі світла понад сотні тисяч свічок. При роботі спалаху нерідко відзначається ефект "червоних очей" у людей і тварин. Це відбувається тому, що при недостатній освітленості приміщення де проводиться фотозйомка, очі людини розширюються і при спрацьовуванні спалаху зіниці не встигають звузитися, відображаючи занадто багато світла від очного яблука. Для усраненія ефекту "червоних очей" використовується один з методів попереднього напрямки світлового потоку на очі людини перед спрацьовуванням спалаху, що викликає звуження зіниці і меншим відображенням від нього світла спалаху.


Джерело: http://www.photoclip.ru/index.php?obzor_detailed=64
Категорія: Фотолюбителям і не тільки | Додав: mustang (22.10.2010)
Переглядів: 583 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:



Copyright MyCorp © 2024

Безкоштовний хостинг uCoz