Ми переїхали http://zaritskyy.wix.com/foto
//vk.com/phzaritskyy


Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSSГоловна | Статті та афоризми

Меню сайту
Категорії розділу
Фотолюбителям і не тільки [34]
Цікаві факти [68]
Афоризми [4]
Загадки [4]
Корисні поради та вказівки [5]
Історії [9]
Гумор [8]
Здоров'я [8]
Меню
Block title
Пошук
Опитування №2
Чи любити ви фотографувати?
1. Так люблю.
2. 50/50.
3. Ні! Не люблю.
4. Важко відповісти
5. Ще не знаю.
6. Відповіль дам завтра. :-)
Всего ответов: 101
Що саме Ви любите фотографувати?
Всего ответов: 96
...
Статистика
Головна » Статті » Фотолюбителям і не тільки

Словник фототермінів
А

АБЕРАЦІЯ - Деформація зображення, викликана недосконалою формою лінз оптичної системи фотоапарату.

Розрізняють: дисторсію (деформація геометрії зображення), хроматичну (фіолетові ореоли на контрастних границях знімку) та інші.

АВТОФОКУС - Автоматичне наведення об'єктиву на різкість. Система автофокусу найчастіше в якості опорного об'єкту обирає центр кадру або орієнтується на об'єкт, який знаходиться ближче до камери. В деяких моделях камер доступний вибір точок фокусування в полі кадру.

АПЕРТУРА - Отвір в центрі діафрагми.

Б

БАЙОНЕТ - Система кріплення об'єктиву до фотоапарату.

БАЛАНС БІЛОГО (AWB) - Цифрова технологія регулювання відтінку білого в фотоапараті, в такій гамі, якій бачить людина об'єкт. Баланс білого залежить від типу освітлення - його світлової температури, яка вимірюється в Кельвінах (К).

В цифрових камерах допускається корекція балансу білого в програмному режимі - «пасмурно», «лампа розжарювання», «спалах» і т.д.

БЛЕНДА - Аксесуар для об'єктиву у вигляді труби складної форми для попередження потрапляння сторонніх світлових променів на оптику, які призводять до засвітлень кадру.

БЛІК - Світлова пляма на ярко освітленій випуклій або пласкій глянцевій поверхні.

БРЕКЕТИНГ - Автоматичне розкадрування знімку з різними параметрами (експозиція, баланс білого, різкість і т.д.) для подільшого вибору найвдалішого варіанту.

В

ВИДОШУКАЧ - Частина в фотоапараті для спостереження за сюжетом, яка допомагає скомпонувати та оцінити кадр. Видошукачі бувають оптичними, дзеркальними, електронними.

Найоптимальнішим типом є дзеркальний, оскільки відображає кадр безпосередньо через об'єктив і є найбільш точним.

Електронний видошукач відображає сцену на мікродислеї, вбудованого за власною лінзою. Електронний видошукач хоч і отримує точну інформацію з об'єктиву, не передає усіх деталей зображення, правильного кольору, інколи характеризуються затримками а також потребуює додаткової електроенергії, тому швидше розряджає батарею живлення.

Оптичний видошукач характеризується обмеженим полем зору, яке інколи сягає 70% кадру.

Також оптичні видошукачі не зручні при макрозйомці, оскільки не точно відображають положення знімаємої сцени.

ВІН'ЄТУВАННЯ - Затемнення кутів кадру. Може бути викликано конструкцією об'єктиву, блендою, додатковими оптичними насадками, фільтрами і т.д.

ВИТРИМКА - Час, на протязі якого світло потрапляє на матрицю або поверхю фотоплівки.

Г

ГІПЕРФОКАЛЬНА ВІДСТАНЬ - Фокусна відстань, при якій об'єктив дає різке зображення, починаючи з визначеної сцени до безкінечності. Значення часто залежить від діафрагми, фізичного розміру матриці, формату плівки, відстані від фотоапарату до об'єкту і від об'єкту до фону...

ГЛИБИНА РІЗКОСТІ - Глибина різко зображеного простору. Діапазон відстаней, в якому об'єктив показуватиме різко. Різкість від об'єкту фокусування змінюється поступово, тому критерій глибини різкості фотографи трактують по-різному.

ГНІЗДО ШТАТИВНЕ - Різьбовий отвір у фотоапараті для кріплення його на триподі або моноподі. Жорстке кріплення камери необхідне для студійної зйомки, нічних або слабоосвітлених сцен для запобігання струсу камери підчас тривалих витримок.

ГАРЯЧЕ КРІПЛЕННЯ - Система кріплення зовнішіх переносних спалахів для подальшої синхронізації з фотокамерою. Деякі виробники фотокамер запроваджують свою схему контактів гарячого кріплення, тому такі кріплення підтримують тільки спалахи власної марки.

Д

ДІАФРАГМА - Пристрій в об'єктиві, який обмежує світло, що проходить скрізь нього.

Значення, що характеризує ступінь відкриття діафрагми називається діафрагменним числом або просто діафрагмою.

Ключові значення діафрагми f/2, f/2.8, f/4 і т. д., - зменшують птік світла в два рази.

ДИНАМІЧНИЙ ДІАПАЗОН - Здатність матриці або плівки передавати кількість кольорів реальної сцени.

Е

ЕКСПОВИЛКА - Дивитись брекетинг.

ЕКСПОЗИЦІЯ - Сукупність витримки і діафрагми. Экспозиція визначає кількість падаючого світла на поверхню фотоплівки чи чутливого фотоелементу (матриці) для правильної передачі зображення.

З

ЗУМ-ОБ'ЄКТИВ - Об'єктив зі змінною фокусною відстанню.

К

КІТ (Kit) - Комплект із дзеркального фотоапарату і об'єктиву.

М

МАКРОЗЙОМКА - Зйомка об'єктів у співвідношенні розміру 1:1 або у збільшенні.

МАТРИЦЯ - Світлочутливий сприймаючий елемент у цифровій фотокамері, який складається з багатьох чутливих фотодетекторів. Чило фотодитекторів визначають роздільну здатність матриці у крапках або пікселях.

О

ОБ'ЄКТИВ - Оптична система, яка пропускаючи крізь себе світло, проектує його на матрицю або плівку. Основними характеристиками об'єктиву є світлосила і фокусна відстаннь. Об'єктив зі змінною фокусною відстанню називається зум-об'єктив. Об'єктив зі статичною фокусною відстанню називається фікс-фокалом і характеризується як правило кращою якістю зображення. Важливим парметром об'єктиву є мінімальна діафрагма. Чим більшу апертуру формує діафрагма, тим більша світлосила об'єктиву.

ОРЕОЛ - фотографічний дефект, викликаний розповсюдженням світла в емульсії і багаторозовому його внутрішньому відзеркаленні.

П

ПАРАЛАКС - Зміна видимого положення об'єкту відповідно до відносно віддаленого фону.

ПІКСЕЛЬ - Крапка. У цифровому фотоапараті одному пікселю може відповідати кілька фотодетекторів.

ПРІОРИТЕТ ВИТРИМКИ - Режим зйомки, в якому при заданій фотографом витримці діафрагма виставляється автоматично.

ПРІОРИТЕТ ДІАФРАГМИ - Режим зйомки, в якому при заданій фотографом діафрагмі витримка виставляється автоматично.

ПОГРАМНИЙ РЕЖИМ - Зйомка в програмному режимі відбувається при автоматично виставлених параметрах експозиції, втім, фотограф може коректувати параметри зйомки на свій розсуд.

Р

РЕФЛЕКС - Оптичний ефект віддзеркаленого світла, зміна тону або збільшення забарвлення світла, що падає від оточуючих його об'єктів.

С

СВІТЛОСИЛА - Найменша можлива діафрагма при заданій фокусній відстані. Для фікс-фокалів вказується одне значення f/N, де N - світлосила об'єктиву. Для зум-об'єктивів наводиться діапазон світлосили в ширококутовому та зум-режимах.

Зум-об'єктиви з постійною світлосилою вважаються одними з кращих і найдорожчих.

СИНХРОНІЗАЦІЯ ЗІ СПАЛАХОМ - Найменший час повного відкриття затвору, необхідний для правильного експонуваня кадру освітленого спалахом.

СПАЛАХ - Імпульсне джерело світла. Більшість любительських фотоапаратів мають власний вбудований спалах. Проте, при наявності спеціального «гарячого кріплення» є можливість синхронізації зовнішнього спалаху.

Використання спалаху необхідне в багатьох випадках - від простого освітлення знімаємої сцени до художніх ефектів і регулювання балансу білого в різних умовах освітлення.

СТОП - Ступінь експозиції. Стоп для діафрагми є різницею між f/2.8 і f/4, f/4 і f/5.6. Для витримки стоп означає зміну часу в два рази. Іншими словами, стоп впливає на кількість падуючого на матрицю світла в два рази.

СТУПІНЬ ЕКСПОЗИЦІЇ - Дивитись стоп.

СЮЖЕТНИЙ РЕЖИМ - Один із наданих виробником сюжетів, які відповідають певним налаштуванням фотоапарату. Сюжет впливає на ряд параметрів фотокамери - програмні фільтри, режими спалаху, діафрагми, витримки і т.д.

До прикладів сюжетних програм відносяться найпопулярніші : пейзаж, спорт, портрет, нічна зйомка і т.д.

Ф

ФІКС-ФОКАЛ - Об'єктив з постійною фокусною відстанню.

ФІЛЬТР - В традиційній плівковій фотографії спеціальне скло, яке встановлюється на об'єктив з метою зміни зображення. Фільтри з кольорового скла широко використовуються в чорнобілій фотографії. Задопомогою світлофільтрів можна отримувати різноманітні ефекти : м'який фокус для портретів, ореоли у вигляді зірочок навколо джерел світла, дублювання частин картинки, кольорові градієнти і т.д.

У цифровій фотографії поширені програмні фільтри, які змінюють характер зображення через внутрішній процесор фотоапарату.

ФОКУСНА ВІДСТАНЬ - Відстань від центру лінзи, на якому проектується зображення бекінечно віддаленого об'єкту.

ФОРМАТ ЗОБРАЖЕННЯ - В цифровій фотографії характеристика файлу зображення : лінійний розмір, тип файлу. Розмір і тип файлу задаються в налаштуваннях фотоапарату.

Серед цифрових фотокамер поширені наступні формати:

Jpeg - особливістю даного формату є можливість стиснення. Цей формат найбільш зручний, швидкий і найпоширеніший.

TIFF - файл із зображенням без зтиснення. Основним з недоліків є значний розмір, затримки підчас зйомки і надмірне використання пам'яті.

RAW - як ще його називають «сирий» формат зберігає інформацію про зображення безпосередньо з матриці у необробленому вигляді. Для перегляду зображення в даному форматі, необхідно спочатку сконвертувати його в jpeg, вказавши вручну баланс білого, експонування, різкість і т.п.

ФОТОАПАРАТ ДЗЕРКАЛЬНИЙ - Конструкція фотоапарату, в якому застосоване дзеракло для передачі зображення з об'єктиву на пентапризму видошукача. Іншими словами фотограй бачить те саме, що потрапляє при експонуванні на матрицю чи фотоплівку.

Ч

ЧУТЛИВІСТЬ ISO - Величина світлочутливості в системі ISO, яка характеризує фотоматеріал або матрицю цифрового фотоапарату.

Великі значення ISO збільшують експозицію, дозволяючи знімати в малоосвітлених місцях при малій витримці і без використання штативу.
Збільшення чутливості призводить, як правило, до появи кольорових шумів, зокрема у відтінках синього і зеленого.

Ш

ШУМ - В аналоговій фотографії шуми слугують додатковими спецефектами, які іноді використовується для надання знімку певного характеру та зернистості.

У цифровій фотографії поняттям шумів є випадкове відхилення кольору крапки від реального. Зображення з надмірним шумом має багато сторонніх кольорових крапок. Шум виникає як правило при тривалих витримках або при високих показниках ISO. Іноді цифрові камери обладнані системами зниження шумів. До інших способів зниження шуму відноситься зміна розміру зображення.




Джерело: http://mijsvit.ua/content/view/718/370/
Категорія: Фотолюбителям і не тільки | Додав: mustang (22.10.2010)
Переглядів: 1057 | Теги: Фототерміни | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:



Copyright MyCorp © 2024

Безкоштовний хостинг uCoz