Ми переїхали http://zaritskyy.wix.com/foto
//vk.com/phzaritskyy


Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSSГоловна | Статті та афоризми

Меню сайту
Категорії розділу
Фотолюбителям і не тільки [34]
Цікаві факти [68]
Афоризми [4]
Загадки [4]
Корисні поради та вказівки [5]
Історії [9]
Гумор [8]
Здоров'я [8]
Меню
Block title
Пошук
Опитування №2
Чи любити ви фотографувати?
1. Так люблю.
2. 50/50.
3. Ні! Не люблю.
4. Важко відповісти
5. Ще не знаю.
6. Відповіль дам завтра. :-)
Всего ответов: 101
Що саме Ви любите фотографувати?
Всего ответов: 96
...
Статистика
Головна » Статті » Здоров'я

Міфи та факти про куріння
Це не міф. По даним ВОЗ Україна займає 17 місце серед країн, які потребляють цигарки. За останні роки в Україні, зокрема в Києві, зростає частка курців серед жінок і дітей. Так, серед жінок за останні двадцять років розповсюдженість тютюнокуріння збільшилися в 4 рази і складає близько 20% від жінок працездатного віку у кінці 1990-х років, на відміну від 5% у кінці 1970-х років. Серед підлітків 12-17 років тютюн – друга за розповсюдженістю психоактивна речовина. Приблизно третина 18-25- річних – постійні курці, більше половини всіх курців свою першу цигарку викурили у віці до 12 років. Тютюн є легальним наркотиком. Паління – це «бомба уповільненої дії». Справа в тім, що ті, хто почав курити до 15 років, у 5 разів частіше вмирають від раку, ніж ті, хто взяв першу сигарку після 25 років. Також підлітків, зовсім не лякає «вбитий нікотином кінь» і тисячі шкідливих хімічних речовин, що містяться в цигарках. Але треба про них нагадати. Це факт:

1. Як тільки людина закурює цигарку, нікотин через легені потрапляє в кров і вже через 8 секунд починає впливати на головний мозок

2. Нікотин посилює серцебиття, звужує кровоносні судини і підвищує артеріальний тиск.

3. Нікотин потрапляє в організм плоду при курінні вагітної жінки і порушує його розвиток, чадний газ уповільнює розвиток плоду.

4. Нікотин негативно пливає на статеву сферу чоловіка (викликає імпотенцію) і на репродуктивну систему чоловіка та жінки, викликаючи утруднення запліднення.

5. Кількість серцевих скорочень у того, що не курить, за добу на 15000-20000 більше, ніж у людини, що курить. При цьому таке серце перекачує за день на 1,5 тони крові більше, ніж у тих, хто не курить. А це значить, що навантаження на серце зростає. Це призводить до скорочення часу життєдіяльності серця.

6. Разом з нікотином у легені потрапляє смола, яка подібна до речовини для покриття доріг (гудрон). Вона осідає на легенях. Можна сказати, що курець їсть дьоготь ложками. Якщо людина викурює пачку цигарок у день, за рік вона «їсть» 700 грамів дьогтю.

7. Разом з нікотином через легені потрапляє чадний газ (СО). Він зменшує надходження кисню в усі частини тіла. Через брак кисню тіло втомлюється.

Всі чудово знають про це і … курять. А чому люди курять?

- Молодим людям з раннього дитинства промиває мозок гігантська рекламна індустрія, яка робить куріння привабливим;

- Молоді люди наслідують своїх батьків та інших дорослих;

- Деяка молодь починає курити через тиск однолітків, щоб бути прийнятим у певну групу;

- У деяких виникає потреба здобути більше впевненості у собі і більш високий статус в очах однолітків.

На перший погляд, це модно та так легше спілкуватися, бути веселим та почуватися невимушено, мати більше друзів. Але насправді паління заважає іміджу та досягненням молодої людини. І це факт:

- неприємний запах з рота, від одягу, від волосся;

- сірий (нездоровий) колір обличчя і передчасне старіння шкіри (особливо важливо для дівчат);

- жовті зуби;

- загальний нездоровий зовнішній вид;

- паління впливає на витривалість м’язів, курці мають гірший спортивний результат;

- легені відстають у розвитку і можуть ніколи не розвинутися до розміру легень дорослої людини;

- формується залежність від куріння.

Не слід також забувати, що паління забруднює навколишнє середовище. І, що ви ніколи не почуєте в рекламі тютюнових компаній про те, що насправді вони продають смерть. Тому що цигарки – це єдиний продукт, що вбиває своїх споживачів при його використані за прямим призначенням.

Та ще декілька міфів (хибних тверджень) та фактів про куріння.

Кажуть…

Куріння допомагає заспокоїтись.

Насправді: тільки тимчасово, і після куріння, проблеми, які викликали стурбованість, не вирішалися, а навпаки, час був згаяний.

Кажуть…

Якщо курити менше пачки цигарок в день, це не шкодить здоров’ю.

Насправді: не існує безпечного рівня куріння. Будь-яка цигарка шкідлива і може спровокувати розвиток захворювання. Небезпечна цигарка та, яка не підпалена.

Кажуть…

Цигарка робить дівчину більш привабливою.

Насправді: жінки-фотомоделі роблять привабливими цигарки, які вона рекламує, а не навпаки.

Кажуть…

Треба курити дорогі якісні цигарки – це небезпечно.

Насправді: у дорогих, так званих «якісних» цигарках, міститься стільки ж канцерогенів (речовини, які провокують рак), як і у звичайних цигарках.

Кажуть…

Пасивне (примусове) куріння більш шкідливе, ніж звичайне, тому, що краще курити, ніж знаходитися у накуреному приміщені.

Насправді: ризик для пасивного курця складає не більше 30% ризику для курця, тому що активний курець вдихає і навколишній дим, і дим безпосередньо від цигарок.

Проблеми пов’язані з палінням, стосуються кожного, навіть якщо ви не палите. Самим сильним фактором боротьби з негативними наслідками куріння є рішуча відмова від паління.

Запам’ятайте! Бажання курити триває лише 3-5 хвилин. Стримайте себе, поки воно не мине.





У разі використання інформації іншими інформаційними ресурсами посилання на відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації обов’язкове.

Технічна підтримка - відділ інформаційних технологій Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.



Джерело: відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації за поданням Святошинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді


Джерело: http://www.svyatoshin.kyiv-city.gov.ua
Категорія: Здоров'я | Додав: mustang (16.07.2011)
Переглядів: 4798 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:



Copyright MyCorp © 2024

Безкоштовний хостинг uCoz