Ми переїхали http://zaritskyy.wix.com/foto
http://vk.com/phzaritskyy


Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSSГоловна | Статті та афоризми

Меню сайту
Категорії розділу
Фотолюбителям і не тільки [34]
Цікаві факти [68]
Афоризми [4]
Загадки [4]
Корисні поради та вказівки [5]
Історії [9]
Гумор [8]
Здоров'я [8]
Меню
Block title
Пошук
Опитування №2
Чи любити ви фотографувати?
1. Так люблю.
2. 50/50.
3. Ні! Не люблю.
4. Важко відповісти
5. Ще не знаю.
6. Відповіль дам завтра. :-)
Всего ответов: 101
Що саме Ви любите фотографувати?
Всего ответов: 96
...
Статистика
Головна » Статті » Цікаві факти

Цікаві факти про групу крові
З незапам’ятних часів кров привернула до себе увагу спостережливої людини. З нею ототожнювалася життя. Проте відповідне її застосування, засноване на відкритті груп крові і розробок методів її консервації, стало можливо лише кілька десятків років тому. Кров є рухомою внутрішнім середовищем організму і відрізняється відносною сталістю складу, виконуючи при цьому найважливіші різноманітні функції, що забезпечують нормальну життєдіяльність організму.

Група крові – це ознака, яка передається у спадок. Є індивідуальним для кожної людини набором специфічних речовин, що називаються груповими антигенами. Вона не змінюється протягом всього життя людини. Залежно від комбінації антигенів кров підрозділяється на чотири групи. Група крові не залежить від раси, статі, віку.

У XIX столітті при дослідженні крові на еритроцитах були виявлені речовини білкової природи, у різних людей вони були різні і позначені як А і В. Ці речовини (антигени) є варіантами одного гена і відповідають за групи крові. Після цих досліджень люди були розділені за групами крові:

· Про (I) – перша група крові
· А (II) – друга група крові
· В (III) – третя група крові
· АВ (IV) – четверта група крові

Групи крові успадковуються за множинного принципом. Варіанти прояви одного з генів рівні і не залежать один від одного. Попарне поєднання генів (А і В) визначає одну з чотирьох груп крові. У деяких випадках по групі крові, можливо, визначити батьківство.

З якою групою крові може бути дитина у батьків?Резус – фактор відноситься до одного з показників групи крові і відноситься до вроджених властивостях крові людини. Він передається у спадок і не змінюється протягом всього життя.

Резус – фактор відноситься до білків і міститься в еритроцитах людини і мавпи макаки-резусу (звідси й назва). Резус – фактор був відкритий в першій половині двадцятого століття К. Ландштейнером (лауреатом Нобелівської премії за відкриття групи крові) і А. Вінером.
Їх відкриття допомогло виділити по наявності або відсутності резус-фактора резус-позитивні організми (~ 87% людей) і резус-негативні (~ 13% людей).
При переливанні резус-негативним особам резус-позитивної крові можливі імунні ускладнення, аж до розвитку анафілактичного шоку з летальним результатом.
У резус-негативних жінок перша вагітність протікає без ускладнень (без розвитку резус – конфлікту), при повторних вагітностях кількість антитіл досягає критичного, вони проникають через плацентарний бар’єр у кров плода і сприяють розвитку резус-конфлікту, який проявляється гемолітичною хворобою новонароджених.
Визначення резус – антитіл у крові, як правило проводиться на 9-му тижні вагітності. Для попередження важких ускладнень вводиться антирезус-гамма-глобулін.

Що можна дізнатися про себе?

«Кецу-ЕКІ-гата»
Якщо у нас в Росії запитують: «Який у вас знак зодіаку?” – То в Японії – «Яка у вас група крові?» На думку японців, кров більшою мірою визначає характер та індивідуальні особливості людини, ніж далекі зорі. Проведення аналізів та облік групи крові тут називають «кецу-ЕКІ-гата» і сприймають його дуже серйозно.

0 (I) «Мисливець», і нею володіють від 40 до 50% всіх людей

Найдавніша і найбільш поширена. Предки вели спосіб життя мисливців і збирачів. Брали те, що давала їм природа сьогодні, і не дбали про майбутнє. Захищаючи свої інтереси, здатні були знищити будь-якого незалежно від того, хто він – друг чи ворог. Імунна система сильна і стійка. 

Якості характеру
Ці люди володіють сильним характером. Вони рішучі і впевнені в собі. Їх девіз: «Боротися і шукати, знайти і не здаватися». Надмірно рухливі, неврівноважені і збудливі. Болісно переносять будь-яку, навіть саму справедливу критику. Хочуть, щоб оточуючі розуміли їх з півслова і миттєво виконували їхні розпорядження.

ЧОЛОВІКИ дуже майстерні в любові. Найбільше їх збуджують недоступні жінки.
ЖІНКИ до сексу жадібні, але дуже ревниві.

Поради
Постарайтеся позбутися від самозакоханості і зарозумілості: це може серйозно перешкодити в досягненні цілей. Перестаньте метушитися і квапити події. Пам’ятайте, що людина, яка прагне будь-якою ціною досягти наміченого, невпинно рветься до влади, сам прирікає себе на самотність.

А (II) «Хлібороб», і нею володіють 30 – 40%

Якості характеру
Дуже товариські, легко адаптуються в будь-якій обстановці, тому такі події, як зміна місця проживання або роботи, не є для них стресовими. Але іноді виявляють упертість і нездатність розслабитися. Дуже уразливі, важко переносять образи і засмучення.

ЧОЛОВІКИ відрізняються сором’язливістю. Романтики в душі, вони свою любов висловлюють поглядом. Люблять відчувати материнську турботу, а тому часто вибирають жінок старших за себе.
ЖІНКИ теж сором’язливі. З них виходять чудові дружини – люблячі і віддані.

Поради
Не прагніть до керівних посад. Але постарайтеся обзавестися однодумцями, щоб вони підтримували ваші інтереси. Не знімайте стрес алкоголем, інакше вас здолає згубну пристрасть. І не їжте багато жирного, особливо ночами.

В (III) «Кочівник», і нею володіють 10 – 20%
У ній представлено прагнення природи встановити баланс між посиленою розумовою діяльністю і запитами імунної системи. 

Якості характеру
Вони відкриті і оптимістичні. Комфорт їх не приваблює, а все звичне і повсякденне навіює нудьгу. Їх тягне до пригод, а тому вони ніколи не пропустять нагоди щось змінити у своєму житті. Аскети по натурі. Віддають перевагу ні від кого не залежати. Не терплять несправедливого ставлення до себе: якщо начальник накричить, то відразу підуть з роботи.

ЧОЛОВІКИ – справжні донжуани: вміють красиво залицятися до жінок і спокушати.
ЖІНКИ дуже екстравагантні. Вони швидко можуть підкорити чоловіче серце, але на них побоюються одружитися, не вірячи в те, що вони здатні на трепетне ставлення до сімейного вогнища. І даремно! З часом вони стають хорошими господинями і вірними дружинами.

Поради
Задумайтеся: можливо, в індивідуалізмі полягає ваша слабкість? Якщо навколо вас немає близьких вам по духу людей, то це результат вашої незалежності. За репутацією «бабія» або «розпусниці» лише маскується боязнь любові. Дружинам таких людей доводиться звикати до зрад, тому що у всьому іншому вони непогані сім’янини.

АВ (IV) «Загадка», і нею володіють лише 5% людей 

Якості характеру
Люди цього типу люблять похвалитися тим, що кров групи АВ була в Ісуса Христа. Доказом, мовляв, служить аналіз крові, виявленої на Туринській плащаниці. Чи так це – ще не доведено. Але, в усякому разі, люди з четвертою групою крові зустрічаються досить рідко. Вони відрізняються м’яким і лагідним характером. Завжди готові вислухати і зрозуміти інших. Їх можна назвати одухотвореними натурами і багатогранними особистостями.

ЧОЛОВІКИ приваблюють своїм розумом і неординарністю. Дуже сексуальні. Але їх прагнення займатися любов’ю дні й ночі безперервно зовсім не означає, що вони сповнені глибокими почуттями.
ЖІНКИ також володіють сексуальною привабливістю, проте вони дуже вимогливі у виборі чоловіків. І її обранцю буде нелегко, тому що вона вимагає до себе дуже багато уваги.

Поради
У вас є істотний недолік: ви дуже нерішучі. Може бути, в цьому почасти й полягає причина вашої безконфліктності: ви боїтеся зіпсувати з кимось стосунки. Але перебуваєте в постійному внутрішньому конфлікті з самим собою, і від цього дуже страждає ваша самооцінка.

Що таке система АВ0
У 1891 році австралійський вчений Карл Ландштайнер проводив дослідження еритроцитів – червоних кров’яних тілець. І виявив цікаву закономірність: у деяких людей вони відрізняються наборами антигенів – речовин, які викликають імунну реакцію і утворення антитіл. Знайдені антигени вчений визначив буквами А і В. У одних є тільки антигени А, в інших – тільки В. А у третіх – немає ні А, ні В. Таким чином дослідження Карла Ландштайнер поділили все людство на три частини, у відповідності з властивостями крові : I група (вона ж 0) – немає ні А, ні В антигенів; II група – є А; III – з антигеном В.

У 1902 році дослідник Декастелло описав і четверту групу (на еритроцитах виявляються антигени А і В). Відкриття двох учених отримало назву системи АВ0. На ній грунтується переливання крові


Джерело: http://chavo.in/
Категорія: Цікаві факти | Додав: mustang (16.07.2011)
Переглядів: 6093 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 2
2 Катя   (10.10.2011 17:19:04)
Я здесь нашла нуждную для себя информацию !

1 софія   (10.10.2011 17:15:08)
тут цікава інформація !!!

Ім`я *:
Email *:
Код *:Copyright MyCorp © 2019

Безкоштовний хостинг uCoz