Ми переїхали http://zaritskyy.wix.com/foto
http://vk.com/phzaritskyy


Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSSГоловна | Статті та афоризми

Меню сайту
Категорії розділу
Фотолюбителям і не тільки [34]
Цікаві факти [68]
Афоризми [4]
Загадки [4]
Корисні поради та вказівки [5]
Історії [9]
Гумор [8]
Здоров'я [8]
Меню
Block title
Пошук
Опитування №2
Чи любити ви фотографувати?
1. Так люблю.
2. 50/50.
3. Ні! Не люблю.
4. Важко відповісти
5. Ще не знаю.
6. Відповіль дам завтра. :-)
Всего ответов: 101
Що саме Ви любите фотографувати?
Всего ответов: 96
...
Статистика
Головна » Статті » Фотолюбителям і не тільки

Історія фотографії
У 1604 р. німецький астроном Йоганн Кеплер встановив математичні закони відбиття світла в дзеркалах, які надалі залягли в основу теорії лінз за якими інший італійський фізик Галілео Галілей створив перший телескоп для спостереження за небесними тілами. Принцип заломлення променів був встановлений, залишалося тільки навчитися якимось чином зберігати отримані зображення на відбитках ще не розкритим хімічним шляхом.

У 1820-і рр. .. Жозеф Нісефор Ньєпс відкрив спосіб збереження отриманого зображення шляхом обробки потрапляє світла асфальтовим лаком (аналог бітуму) на поверхню зі скла в, так званої камері-обскура. За допомогою асфальтового лаку зображення приймало форму і ставало видимим. У перші в історії людства картину малював не художник, а падаючі промені світла в ламанні.

У 1835 р. англійський фізик Вільям Тальбот, вивчаючи можливості камери-обскура Ньепса зміг домогтися поліпшення якості фотозображень за допомогою винайденого їм відбитка фотографії - негативу. Завдяки цій новій можливості знімки тепер можна було копіювати. На своїй першій фотографії Тальбот зобразив власне вікно на якому чітко проглядається віконні грати. У майбутньому він написав доповідь, де називав художнє фото світом прекрасного, таким чином заклавши в історію фотографії майбутній принцип друку фотографій.

У 1861 р. фотограф з Англії Т. Сеттон винайшов перший фотоапарат з єдиним дзеркальним об'єктивом. Схема роботи першого фотоапарата була наступною, на штатив закріплювався великий ящик з кришкою зверху, через яку не проникав світло, але через яку можна було вести спостереження. Об'єктив ловив фокус на склі, де за допомогою дзеркал формувалося зображення.

У 1889 р. в історії фотографії закріплюється ім'я Джорджа Істмана Кодак, який запатентував першу фотоплівку у вигляді рулону, а потім і фотокамеру "Кодак", сконструйовану спеціально для фотоплівки. У наслідку, назва "Kodak" стало брендом майбутньої великої компанії. Що цікаво, назва не має сильної смислового навантаження, в даному випадку Істман вирішив придумати слово, що починається і закінчуються на одну і ту ж літеру.

У 1904 р. брати Люм'єр під торговою маркою "Lumiere" почали випускатися пластини для кольорового фото, які стали основоположниками майбутнього кольорової фотографії.

У 1923 р. з'являється перший фотоапарат у якому використовується плівка 35 мм, взята з кінематографа. Тепер можна було отримувати невеликі негативи, переглядаючи потім їх вибирати найбільш підходящі для друкування великих фотографій. Через 2 роки фотоапарати фірми "Leica" запускаються в масове виробництво.

У 1935 р. фотоапарати Leica 2 комплектуються окремим видошукач, потужної фокусировочний системою, поєднують дві картинки в одну. Трохи пізніше в нових фотоапаратах Leica 3 з'являється можливість використання регулювання тривалості витримки. Довгі роки фотоапарати Leica залишалися невід'ємним інструментами в області мистецтва фотографії в світі.

У 1935 р. компанія "Kodak" випускає в масове виробництво кольорові фотоплівки "Кодакхром". Але ще довгий час при друку їх треба було віддавати на доопрацювання після проявлення де вже накладалися кольорові компоненти під час проявлення.

У 1942 р. "Kodak" запускають випуск кольорових фотоплівок "Kodakcolor", які наступні півстоліття стають одними з популярними фотоплівками для професійних і любительських камер.

У 1963 р. уявлення про швидкого друку фотографій перевертають фотокамери "Polaroid", де фотографія друкується миттєво після отриманого знімка одним натисненням. Достатньо було просто почекати кілька хвилин, щоб на порожньому відбитку почали вимальовуватися контури зображень, а потім проступала повністю кольорова фотографія гарної якості. Ще 30 років універсальні фотоапарати Polaroid будуть займати провідні за популярністю місця в історії фото, щоб поступитися епосі цифрової фотографії.

У 1970-х рр.. фотоапарати забезпечувалися вбудованим експонометром, автофокусування, автоматичні режими зйомки, аматорські 35 мм камери мали вбудований фотоспалах. Трохи пізніше до 80-х років фотоапарати почали забезпечуватися ж / к панелями, які показували користувачеві програмні установки і режими фотокамери. Ера цифрової техніки тільки починалася.

У 1974 р. за допомогою електронного астрономічного телескопа була отримана перша цифрова фотографія зоряного неба.

У 1980 р. компанія "Sony" готує до випуску на ринок цифрову відеокамеру Mavica. Зняте ідео зберігалося на гнучкому флоппі-диску, який можна було нескінченно стирати для нового запису.

У 1988 р. компанія "Fujifilm" офіційно випустила в продаж перший цифровий фотоапарат Fuji DS1P, де фотографії зберігалися на електронному носії у цифровому вигляді. Фотокамера володіла 16Mb внутрішньої пам'яті.

У 1991 р. компанія "Kodak" випускає цифрову дзеркальну фотокамеру Kodak DCS10, що має 1,3 mp дозволу і набір готових функцій для професійної зйомки цифрою.

У 1994 р. компанія "Canon" постачає деякі моделі своїх фотокамер системою оптичної стабілізації зображення.

У 1995 р. компанія "Kodak", слідом за Canon припиняє випуск популярних останні півстоліття плівкових своїх фірмових фотокамер.

2000-х рр.. Стрімко розвиваються на базі цифрових технологій корпорації Sony, Samsung поглинають більшу частину ринку цифрових фотоапаратів. Нові аматорські цифрові фотоапарати швидко подолали технологічну кордон у 3Мп і за розміром матриці легко змагаються з професійною фототехнікою маючи розмір від 7 до 12 Мп. Незважаючи на швидкий розвиток технологій в цифровій техніці, таких як: розпізнавання особи в кадрі, виправлення відтінків шкіри, усунення ефекту "червоних" око, 28-кратне "масштабування", автоматичні сцени зйомки і навіть спрацьовування камери на момент посмішки в кадрі, середня ціна на ринку цифрових фотокамер продовжує падати, тим більше що в аматорському сегменті фотоапаратам почали протистояти мобільні телефони, забезпечені вбудованими камерами з цифровим зумом. Попит на плівкові фотоапарати стрімко впав і тепер спостерігається інша тенденція підвищення ціни аналогової фотографії, яка переходить у розряд раритету.


Джерело: http://www.photoclip.ru/index.php?obzor_detailed=64
Категорія: Фотолюбителям і не тільки | Додав: mustang (23.10.2010)
Переглядів: 1631 | Коментарі: 1 | Теги: Історія фото | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 Роман   (31.01.2012 20:37:19)
чи можна проявити негатив кольорової фотоплівки 1994року випуску

Ім`я *:
Email *:
Код *:Copyright MyCorp © 2019

Безкоштовний хостинг uCoz