Ми переїхали http://zaritskyy.wix.com/foto
http://vk.com/phzaritskyy


Ви увійшли як Гість | Група "Гості" | RSSГоловна | Статті та афоризми

Меню сайту
Категорії розділу
Фотолюбителям і не тільки [34]
Цікаві факти [68]
Афоризми [4]
Загадки [4]
Корисні поради та вказівки [5]
Історії [9]
Гумор [8]
Здоров'я [8]
Меню
Block title
Пошук
Опитування №2
Чи любити ви фотографувати?
1. Так люблю.
2. 50/50.
3. Ні! Не люблю.
4. Важко відповісти
5. Ще не знаю.
6. Відповіль дам завтра. :-)
Всего ответов: 101
Що саме Ви любите фотографувати?
Всего ответов: 96
...
Статистика
Головна » Статті » Фотолюбителям і не тільки

Як знімати вночі

Знімки нічного міста виглядають дуже ефектно, а за допомогою цифрового фотоапарата зробити їх відносно нескладно. Нічна зйомка відрізняється від зйомки вдень насамперед відсутністю або істотно меншою кількістю фонового (заповнюючого) світла. При цьому в кадрі може бути велика кількість точкових джерел світла, таких, як підсвічування будівель, вуличне освітлення, світло фар автомобілів і т.п. Тому й прийоми зйомки дещо відрізняються від звичних.По-перше технічна складова. В умовах браку освітлення, витримка, для рівномірно витриманих знімків, в деяких випадках може становити кілька секунд. У такій ситуації зйомка з рук практично неможлива, навіть якщо камера або об’єктив обладнані системою стабілізації. Вирішити цю проблему можна двома шляхами.

Перший це спробувати знайти нерухому поверхню і розташувати на ній фотоапарат. Для цього можуть підійти поручні або огорожа моста, колона в паркані і т.д. У цьому випадку фотограф дуже обмежений у можливості розташування фотоапарата і побудові кадру, тому ймовірність отримання якісних знімків істотно знижується.


Другий шлях – це покупка штатива, вимагає деяких грошових витрат, які, втім, з часом окупляться якісними і красивими знімками. Звичайно носити з собою штатив не завжди зручно, але в деяких випадках, наприклад при зйомці салютів, це єдиний спосіб отримати гарні фотографії. Крім того штатив дозволяє спочатку скомпонувати кадр, а потім зробити кілька знімків і при необхідності змінити настройки, при цьому сам кадр не змінюється тому що фотоапарат нерухомий. Ще однією перевагою зйомки зі штатива є можливість дещо зменшити діафрагму. Для більшості об’єктивів максимальна різкість досягається при значенні діафрагми на 3-4 ступені вище найменшого значення, звичайно при цьому зростає витримка, але при зйомці зі штатива це несуттєво.


Яку чутливість використовувати при зйомці вночі? Якщо знімати в jpg, то максимальну, при якій не дуже видно цифровий шум. Якщо ж використовувати Raw, то чим нижче встановлено чутливість, тим більше можна збільшити при обробці експозицію без появи шуму. У будь-якому випадку при наявності штатива довжина витримки грає не дуже істотну роль і значення ISO може бути порівняно невеликим, що відібється на якості знімка в позитивну сторону.

Однією з головних проблем при нічній зйомці є ефект "розмитості”, адже на великих витримках найменший рух може зробити знімок розмитим. Навіть штатив не завжди рятує від руху камери при натисненні на кнопку спуску. Щоб уникнути цього слід використовувати функцію автоспуску, коли камера спрацьовує не відразу, а через нетривалий час після натискання на кнопку. Тут слід зазначити, що чим більше фокусна відстань, тим сильніше відбивається на знімку рух камери, тому при зйомці у вітряну погоду бажано не використовувати довгий фокус, а по можливості підійти ближче до об’єкта зйомки.


Два слова про спалах. Дальність імпульсу становить лише кілька метрів, тому варто його відключити. При зйомці будівель, ефект буде мінімальним, або спалах взагалі зіпсує знімок пересвітивши передній план.

Вночі при великій кількості джерел світла автофокус може не завжди спрацювати правильно. При зйомці міста це не становить великих проблем, досить переключиться в ручний режим і сфокусувати об’єктив на нескінченність. У більшості випадків будинки знаходяться досить далеко і вийдуть різко.

Крім чисто технічних складових вдалого нічного знімка важливо правильно вибрати час для зйомки. Глибокої ночі небо виглядає абсолютно чорним, це по своєму красиво, але набагато цікавіше виходять знімки відразу після заходу. У цей час небо має красивий відтінок від рожевого до синього, ще чітко видно хмари і на цьому тлі будівлі виходять набагато красивіше. Проміжок закатних сутінків може бути зовсім невеликим, особливо взимку, тому бажано заздалегідь приїхати на місце, щоб був час розпакування та налаштувати фотоапарат і штатив.

Крім неба варто звернути увагу на деталі переднього плану. Поруч з фотоапаратом не повинно бути джерел яскравого світла, які можуть зіпсувати фотографію. А, наприклад, силуети гілок дерев навпаки можуть додати краси знімку.


Джерело: http://slafko.org.ua/
Категорія: Фотолюбителям і не тільки | Додав: mustang (12.03.2011)
Переглядів: 296 | Коментарі: 3 | Теги: Фото вночі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 juknewrom80   (09.08.2012 00:02:05)
Коллекция коктейльных платьев, платьев на выпускной бал. Фотографии и цены. Адрес.

Ім`я *:
Email *:
Код *:Copyright MyCorp © 2019

Безкоштовний хостинг uCoz